בג"ץ דחה את עתירת אסירי חמאס נגד איסור ביקור משפחותיהם

בג"ץ איפשר לאסור ביקורי משפחות לאסירי חמאס
ההחלטה למנוע את ביקורי המשפחות נועדה להפעיל לחץ על הארגון על מנת לקדם את השבת אזרחי ישראל וגופות חללי צה"ל המוחזקים בידיו. משפחת גולדין: "אנו מצפים כעת שנתניהו יפעיל לחץ אפקטיבי על חמאס"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

בג"ץ פסק היום (שלישי) כי ניתן לאסור את ביקורי המשפחות לאסירי חמאס הכלואים בישראל. בג"ץ דחה את העתירה  שהגיש האסיר הבטחוני פאדי סאמי נגד ההחלטה, וקיבל את עמדת השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, לפיה ההחלטה  בעניין ביקורי משפחות יכולה להתבסס גם על שיקולי בטחון המדינה. ההחלטה נועדה להפעיל לחץ על הארגון לקדם את השבת אזרחי ישראל וגופות חללי צה"ל המוחזקים בידיו.

לפני שנתיים הורה ארדן לשירות בתי הסוהר לבטל את ביקורי משפחות מחבלי חמאס הכלואים בישראל, כדי להפעיל לחץ על הארגון. בעקבות עתירת משפחת גולדין הורתה הממשלה בינואר אשתקד לאסור כניסת משפחות אנשי חמאס לישראל.

שופט העליון ניל הנדל כתב בהחלטה כי "כשם שההגנה על חייהם של תושבי המדינה וחייליה מהווה אינטרס בטחוני ראשון במעלה, כך גם עליה לדאוג להשבתם לאחר שנפלו בידי האויב". השר ארדן ברך על החלטת בג"ץ ואמר: "אמשיך לפעול כנגד המחבלים בבתי הכלא עד שתנאי מאסרם יירדו למינימום המתחייב בדין".

משפחת גולדין מסרה בתגובה: "בג"ץ העניק גיבוי ותמיכה מלאה לדרך של הפעלת לחץ על חמאס כדי להשיב את הבנים הביתה". עוד הוסיפה המשפחה "אנו מצפים כעת שנתניהו יוביל מהלכים להקשחת תנאי האסירים ויפעיל לחץ אפקטיבי על חמאס".

הפופולריים