אונס בת ה-7: קשיים משפטיים בתיק, המקרה הוסתר ממשרד החינוך

אונס בת ה-7: קשיים משפטיים בתיק
גורם המעורה בתיק אומר כי אחד הקשיים הוא העובדה שהורי הילדה שנאנסה הגישו תלונה למשטרה רק כחודש אחרי המקרה. במשרד החינוך למדו על המקרה מהפרסום הבוקר בכלי התקשורת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התעללות בילדה - אילוסטרציה
צילום: צילום: שאטרסטוק

גורם המעורה בתיק האונס של הילדה בת ה-7 אומר כי הוא מעורר קשיים. כך דווח היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. הוריה הגישו תלונה למשטרה רק כחודש אחרי המקרה, מה שמערים קשיים על התיק, מאחר שתאריך האירוע אינו ידוע למשטרה.


התיק מבוסס בין השאר על עדות הילדה, שנמצאה מהימנה וכן על בדיקת רפואית שעברה שמאשרת כי היא נאנסה. נתון נוסף שעליו מבוסס התיק היא העובדה שלתוקף הייתה גישה לבית בקרבת בית הספר. במהלך החקירה התברר כי לאותו שרת פלסטיני החשוד באונס הילדה, אכן הייתה גישה לבית הזה, משום שעבד בו בשיפוצים. לילדה לא הייתה דרך לדעת שיש לו גישה ובכל זאת היא הצביעה עליו בעדותה כאנס.


במשרד החינוך לא ידעו כלל על מקרה האונס עד הפרסום הבוקר בכלי התקשורת. מדובר על גורמים במשרד החינוך בהם מפקחים במגזר החרדי ומי שאחרים על התחום התקיפות המיניות במשרד החינוך. למרות הסערה התקשורתית והפוליטית בעקבות האונס, משפחת הילדה הוציאה צו איסור פרסום על פרטי המקרה וביישוב מגוריה למדו על האונס רק מכלי התקשורת.

הבוקר נחשפו בכאן רשת ב פרטים חדשים על האונס. בין היתר התברר שחבריו של הפלסטיני מהכפר דיר-קדיס, נגדו הוגש אתמול כתב אישום בגין אונס בנסיבות מחמירות, תקיפה וחטיפה של ילדה בת 7, נכחו בבית שבו בוצע האונס וסייעו לנאשם. חברי הנאשם צחקו על הילדה, והחזיקו בידיה וברגליה כדי שלא תוכל להתנגד לאונס. עם זאת, החברים טרם נעצרו.

את כתב האישום הגישה אתמול הפרקליטות הצבאית לבית המשפט הצבאי בעופר, בתום חקירה שנמשכה כמה חודשים. לפי האישום, הפלסטיני, שעבד במוסד חינוכי באזור בנימין והועסק בניקיון ותחזוקה, הכיר את הילדה במקום עבודתו וטיפח עמה קשר בכך שהיה מדבר איתה ונותן לה ממתקים. באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור, ובעודו אוחז בידיה בכוח גרם לנפילתה ואנס אותה - תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה. רק לאחר שסיים לבצע בה את זממו, שיחרר את הילדה לביתה.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס הערב לאונס וקרא לחקור אותו כאירוע לאומני: "מעשה בלתי אנושי ובלתי נתפס. אירוע כזה חייב להיחקר גם כאירוע לאומני. זהו מעשה בזוי ונחות של חיות אדם. חובתנו לבדוק עד הסוף את כיוון החקירה הלאומני ולמצוא אם היה מי שסייע", אמר ארדן.הפופולריים