אונס הילדה בת ה-7: לא הצליחו לקבוע אם העדות מהימנה

אונס הילדה: לא הצליחו לקבוע אם העדות מהימנה
חוקרת הילדים שגבתה את העדויות מהילדה שהעידה כי נאנסה על ידי מחמוד קטוסה כתבה כי לא ניתן לקבוע את מידת המהימנות בזיהוי האנס על ידי בת השבע. בעקבות מידע חדש שהגיע לידי המשטרה, ימ"ר ש"י יבצע השלמות חקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחמוד נאזי עבד אל חמיד קטוסה
צילום: ללא

קשיים בתיק אונס בת ה-7: בחדשות הערב בכאן 11 דווח הערב (שלישי) שחוקרת הילדים שגבתה את העדויות מבת השבע, לא הצליחה לקבוע מה מידת המהימנות בזיהוי הילדה את האנס. עוד כתבה החוקרת כי ייתכן שעדותה של הילדה מושפעת משיחות שערכו עמה בני המשפחה, לפני הגשת התלונה.

שלב אחרי שלב: פרטים חדשים על הקשיים בתיק האונס

עוד פורסם הערב כי בעקבות הקשיים בתיק האונס, ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב גדי סיסו, והפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, ערכו שיחה דחופה במסגרתה הוחלט לערוך השלמות חקירה נוספות בתיק שהוגש בו שלשום כתב אישום. בהתייעצות שותפו גם פרקליט המדינה שי ניצן וגורמים בכירים נוספים מפרקליטות המדינה. החקירה תעבור לידי ימ"ר ש"י, שצפויים לבדוק כיווני חקירה חדשים שטרם נבדקו.

החקירה צפויה להתמקד גם בניסיון לאתר את שני המעורבים הנוספים שמוזכרים בכתב האישום כמי שסייעו לנאשם באונס, והחזיקו בידיה וברגליה של הילדה כדי שלא תוכל להתנגד. בנוסף, לידי המשטרה הגיע בימים האחרונים מידע חדש שעשוי להצביע על חשד נוסף נגד הנאשם, שלא נוגע למקרה הנוכחי.

לפי גורמים המעורים בחקירה, המשטרה סברה תחילה שהאונס בוצע בדיר קאדיס, הכפר בו מתגורר הנאשם מחמוד קטוסה, במועד מדויק בתחילת חודש אפריל. אחרי שהוגשה הצהרת תובע, מכר של הנאשם ביצע אימות, לדבריו, לאליבי של קטוסה. לפי האליבי, בזמן בו בוצע האונס קטוסה ביצע שיפוצים בדירה, שאינה נמצאת בדיר קאדיס אלא בעיר בה מתגוררת הילדה. העד העביר את הממצאים למשטרה ובעלי הבית בו נערכו שיפוצים מסרו עדות.

לאחר מכן, לפי גורמים המעורים בחקירה - חזרה בה המשטרה מהצהרת התובע שהוגשה, וכעבור כשבוע הוגשה הצהרת תובע נוספת. בכתב האישום שהוגש בעקבותיה, לא מצוין אותו מועד מדויק שבו בוצע האונס, אלא טווח זמנים: בין פברואר לאפריל. כמו כן, מיקום ביצוע העבירה עבר לאותה שכונה בה נמצאת הדירה בה קטוסה טען כי ביצע שיפוצים.

אתמול נחשפו לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 הקשיים המשפטיים בתיק. גורם המעורה בתיק האונס מסר שהוריה הגישו תלונה למשטרה רק כחודש אחרי המקרה, מה שמערים קשיים על התיק, מאחר שתאריך האירוע אינו ידוע למשטרה. 

שלשום הוגש נגד מוחמד קטוסה, בן 46 תושב הכפר דיר קאדיס, כתב אישום חמור בגין אונס, חטיפה ותקיפה של הילדה בת השבע. בכתב האישום נכתב כי קטוסה גרר אותה בניגוד לרצונה לדירה בשכונה סמוכה לבית הספר, ואף הפיל אותה ארצה. בדירה, לפי כתב האישום, הוא אנס אותה תוך ששניים או שלושה מחבריו אוחזים בידיה וברגליה כדי שלא תוכל להתנגד. לפי גורמי חקירה, אין אינדיקציה לכך שהמעשים המיוחסים לקטוסה בוצעו ממניע לאומני.

הפופולריים