"ידועה בהטייה שלה": הפצ"ר תקף את המועצה לזכויות האדם על עזה

"ידועה כמוטה": הפצ"ר נגד המועצה לזכויות אדם
אלוף שרון אפק הסביר כי בין כותבי הדוח בנושא המהומות לא נמצא מומחה צבאי, כי הכותבים לא ביקרו בישראל או ברצועה וכי הם הניחו "האשמות מעוררות זעם נגד ישראל וצה"ל". הפצ"ר: "הדוח חצה כל גבול"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

הפרקליט הצבאי הראשי, אלוף שרון אפק, תקף היום (רביעי) את המועצה לזכויות האדם של האו"ם בכינוס של המשרד לעניינים אסטרטגיים. אפק ציין כי המועצה "ידועה בהטייה שלה נגד ישראל" והתייחס לדוח האחרון שעסק בהפרות הסדר בגבול רצועת עזה: "חצה כל גבול". 

הפרקליט הצבאי הראשי הסביר כי בין כותבי הדוח לא נמצא מומחה צבאי, כי הכותבים לא ביקרו בישראל או ברצועה וכי הם הניחו "האשמות מעוררות זעם נגד ישראל וצה"ל". אפק הדגיש כי הרשות הפלסטינית דוחפת לחקירה של בית הדין הפלילי הבינלאומי נגד ישראל ממניעים פוליטיים ומשתמשת בכלים משפטיים למטרות פוליטיות.

"חמאס מפר את החוק הבינלאומי בהחזקת האזרחים וגופות החיילים בעזה, מבלי לתת מידע למשפחות על בניהם או לאפשר ביקורים של הצלב האדום", הוסיף אפק. במרץ עבר בהצבעה הדוח שקבע כי "לישראל לא הייתה הצדקה להשתמש באש חיה בהפגנות הגדר ברצועת עזה וייתכן כי בוצעו פשעי מלחמה". 

במסמך המוטה, שעורר תגובות זועמות בישראל, נקבע כי הפרות הסדר על גבול עזה לא היוו איום מידי על הכוחות הישראלים, וכי יש להעביר את המידע על הרג של מפגינים לבית המשפט הבינלאומי באג. כמו כן נכתב בדוח, שכוחות הביטחון הישראלים הרגו 189 פלסטינים במחאות בעזה בשנה שעברה, מה שייתכן ומהווה פשע מלחמה. 

הפופולריים