אונס בת ה-7 | הקשיים, החורים, והתרחישים האפשריים

אונס בת ה-7 | הקשיים, והתרחישים האפשריים
אחרי שהמשטרה והפרקליטות נסוגו לעבר השלמות חקירה, ניתן כבר לומר שסיכויי ההרשעה של מחמוד קטוסה פחתו משמעותית. מה יכול לקרות מכאן והלאה?
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית המשפט הצבאי עופר
צילום:

חקירת אונס הילדה בת ה-7 נפתחה מחדש בעקבות שילוב נסיבות, שבו גורמים חסרי ניסיון טיפלו בתיק מורכב במיוחד. הפרלקיטות הצבאית, שלא עוסקת בדרך כללל בתיקי עבירות מין בקטינים, לא פנתה לגורמים נוספים כדי שהתיק ייצא מידיה ויעבור לידיים מנוסות יותר. אז מי בעצם המבוגר האחראי בסיפור, ומה התרחישים האפשרים מכאן והלאה?


אפשרות אחת היא שאדם אשם מסתובב חופשי, בהנחה שהרשויות מחזיקות באדם הלא נכון. אפשרות נוספת היא שאדם אשם ייצא זכאי. האפשרות השלישית היא שהמשפט ימשיך להתנהל נגד מחמוד קטוסה, הנאשם כעת באונס הילדה, עד הסוף.

עם זאת, כבר ניתן לומר שסיכויי ההרשעה בתיק פחתו, לאחר הגילויים החדשים. אם הילדה לא תעיד במשפט, ישנו צורך בתוספת ראיות חזקה מאוד - דבר שמחליש את התיק עוד יותר.

עורכת הדין רוני אלוני סדובניק, המייצגת נפגעי עבירות מין, התייחסה הערב בריאיון לדוב גיל-הר בכאן 11 לסימני השאלה בחקירת קטוסה: "ישראל היא אחת המדינות המערביות היחידות שחקירות ילדים מתבצעות בהן על ידי עובדות סוציאליות שאינן שוטרות. לא אתפלא אם היא מנסה לגונן על מישהו, היא רק בת 7".

דוקטור סוזי בן ברוך, לשעבר קצינת נוער ארצית במשטרה, הסבירה בריאיון לקלמן ליבסקינד ואראל סג"ל בכאן 11 על הקשיים שמתעוררים כשבמשטרה מנסים לבדוק מקרים קשים של עבירות מין בילדים. "רוב התיקים נסגרים בפרקליטות מכיוון שאין את הסיוע הנוסף", היא אומרת. "ילדים הם הקורבנות הכי קלים".


הפופולריים