היועמ"ש התחייב: גם אם סנגורי רה"מ יתפטרו - מועד השימוע לא יידחה

"גם אם סנגורי רה"מ יתפטרו - השימוע לא יידחה"
מנדלבליט התחייב בפני התנועה לאיכות השלטון כי יעמוד במילתו ולא יידחה שוב את השימוע. היום הוא המועד האחרון בו יכול נתניהו להגיש לוועדת ההיתרים את המסמכים שדרשה, או שתידחה באופן סופי בקשתו לקבלת מימון להגנתו המשפטית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התחייב במכתב לתנועה לאיכות השלטון כי גם אם סנגוריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו יתפטרו ברגע האחרון - מועד השימוע לא יידחה פעם נוספת. המכתב שיצא היום (ראשון) לתקשורת, שוגר על ידי מנדלבליט בסוף השבוע. 

"יהיו הנסיבות אשר יהיו, גם אם יתפטרו סנגוריו של ראש הממשלה ברגע האחרון, אין בכוונתו (של מנדלבליט) לדחות שוב את השימוע בעניינו של ראש הממשלה" נכתב. היום הוא המועד האחרון בו יכול נתניהו להגיש לוועדת ההיתרים את המסמכים שדרשה, או שתידחה באופן סופי בקשתו לקבלת מימון להגנתו המשפטית.


התנועה לאיכות השלטון מסרה: "בכוונתנו לוודא כי היועץ המשפטי לממשלה אכן יעמוד במילתו. גם אם ראש הממשלה ינסה 'לעשות תרגיל' ולשטות בציבור – מועד שימועו לא ידחה שוב". בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות הערב כי מנדלבליט הודה כי לאחר שייערך השימוע, ההחלטה אם להגיש כתב אישום תתעכב בחצי שנה.

לפני כשבוע וחצי הודיעה הפרקליטות לסנגורו של ראש הממשלה עמית חדד כי היא דוחה את טענותיו בקשר לחוסרים בחומרי החקירה שהועברו אליו כדי להתכונן לשימוע בתיקי החקירה. כמו כן נדחו טענותיו ביחס למועד השימוע.

במכתב התשובה ששוגר אל חדד מפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) הובהר לו כי מרבית החומרים שלטענתו היו חסרים, למעשה קיימים בחומר שהועבר אליו, למעט מסמכים ספורים בלבד, שבינתיים כבר הועברו לידיו. ביחס לטענותיו של חדד בנוגע למועד השימוע, נכתב מטעם הפרקליטות: "אין שחר לטענה שהופיעה במכתבו של עורך הדין חדד בדבר קיומה של 'ריצת אמוק' כביכול לשימוע. בהקשר זה יודגש, כי נדחתה עתירת התנועה לאיכות השלטון שתקפה את שיקול דעתו של היועץ המשפטי לממשלה בנוגע למועד השימוע שנקבע על ידו ודרשה הקדמתו".

הפופולריים