עורכי דינה של משפחת בת ה-7 על ביטול האישום: "החלטה מחפירה"

עורכי דינה של משפחת בת ה-7: "החלטה מחפירה"
אחיו של הנאשם לשעבר באונס הילדה בת השבע בבנימין הגיב על ביטול כתב האישום ואמר כי "יצאנו מהמוות לחיים". אח נוסף אמר לכאן חדשות: לאחי נעשה עוול גדול. חברו של קטוסה: "אמרנו מהיום הראשון שלא יכול להיות שהוא עשה את זה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עורכי דינה של משפחת הילדה בת ה-7 שנאנסה, יהודה פריד וטל גבאי
צילום:

אנואר קטוסה, אחיו של מחמוד הנאשם לשעבר באונס הילדה בת השבע, התייחס הבוקר (שלישי) בכאן רשת ב לביטול כתב האישום בתיק. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" אמר קטוסה: "יצאנו מהמוות לחיים. אמרנו שמחמוד לא עשה כלום ואף אחד לא שמע אותנו". עורכי דינה של הילדה הגיבו גם הם להחלטה: "מדובר בהפקרות".

"אמרנו את זה למשטרה וגם לבית המשפט ולכל העולם, אמרנו זה לא מחמוד. מי שעשה את זה הוא מסתתר אולי במודיעין עילית ואולי נשמע אחרי שבוע או שבועיים דבר כזה", הוסיף קטוסה. "המשטרה צריכה להגיד שהם טעו בתיק הזה". 

האזינו לריאיון עם אנואר קטוסה

אח נוסף של קטוסה, עבד אל-חאלק, אומר לכאן חדשות כי הוא ושאר המשפחה שמחים מאוד על שחרורו, וכי לאחיו נעשה עוול גדול. עם זאת הוא הוסיף כי "אין ברצונם 'לעשות בלאגן' והדבר הכי חשוב מבחינתם הוא שמחמוד השתחרר". 

עורכי דינה של משפחת הילדה, יהודה פריד וטל גבאי, הגיבו להחלטה ומסרו: "נכון לאתמול בשעה 12 בלילה, הילדה היתה עדיין בחקירה ולפי המידע שבידנו זיהתה באופן נחרץ את הנאשם כמי שאנס אותה. כידוע לכם, אתמול התקבלו ראיות חדשות מזעזעות ומדאיגות ולא ברור לנו איך ייתכן שלמרות ראיות אלו ונחרצות הילדה, המדינה מתעוררת הבוקר לסיטואציה בה משחררים אדם שילדה טוענת בנחרצות שהוא האיש שאנס אותה".

"ההחלטה לבטל את כתב האישום היא לא פחות מהפקרות. המדינה הסתכלה אמש לילדה בעיניים בעודה מתארת בכאב עצום את שחוותה ומסבה לה את גבה. הבטחנו לילדה שאנו לא נפקיר אותה ונמשיך מצדנו לעשות הכל על מנת למצות את הדין. בשורה התחתונה, הדבר המדאיג ביותר בהודעת הפרקליטות מהבוקר הוא כי הפרקליט מציין בפירוש כי בוצע אונס בילדה,  הנאשם עדיין חשוד והחקירה תמשך. לכן לא ברור איך למרות כל זאת הוא קיבל את ההחלטה לשחררו ממעצר", הוסיפו עורכי הדין.

צביקה גולובנציס, חברו של מחמוד קטוסה, אמר לכאן 11 אחרי ביטול כתב האישום בתיק האונס של הילדה בת ה-7 כי "אמרנו מהיום הראשון שלא יכול להיות שהוא עשה את זה, אף אדם ביישוב לא האמין בכך. אני בעד שיבדקו ויחקרו. אנחנו לא רוצים שיסתובב חופשי בן אדם חופשי שחשוד בכאלה מעשים".


חבר הכנסת מוטי יוגב הגיב בכאן 11 על הכשלים בפרשת האונס ואמר: "פרשה מורכבת, צריך לשים את הילדה בראש מעייננו. ליצמן סירב להעביר חוק המכשיר את אנשי מוסדות החינוך לזהות ולטפל במקרים כאלה. יש התנהגויות ברורות של מי שעבר עליו דבר קשה שכזה. אפשר היה להכשיר את מי שעוטף את הילדה". 


סגן הפצ"ר לשעבר עו"ד אילן כץ אמר בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב: "יש פה עניין של חוסר מקצועיות מצד אחד, ומהצד השני חקירה מורכבת לאור העובדה שמדובר בילדה שבאה מהמגזר החרדי. אין ספק שעיקר התקלה זה בחקירת המשטרה. כאשר יש חורים, חללים בחקירה ולא מתבצעות פעולות". 

הפופולריים