דרמה במשפט דומא: החשוד המרכזי מסרב להעיד

דרמה במשפט דומא: החשוד המרכזי מסרב להעיד
עמירם בן אוליאל טען: נעשה לו עוול, בית המשפט פסל רק חלק מההודאות. בן אוליאל נאשם ברצח שלושת בני משפחת דוואבשה בכפר דומא ב-2015
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמירם בן אוליאל
צילום:

עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא, מסרב להעיד במשפטו. בן אוליאל, שנאשם בשלוש עבירות רצח, מסרב לשתף פעולה עם בית המשפט. 

סנגורו, עורך הדין אשר אוחיון, אמר: "ההחלטה של בן אוליאל לסרב להעיד היא ביטוי של העוול שנעשה לו במשפט הזוטא, כשבית המשפט פסל רק חלק מההודאות שלו - למרות שהן הוצאו בעינויים שקדמו להן".

ראש הרכב השופטים, השופטת רות לורך, וידאה שבן אוליאל מבין את משמעות סירובו להעיד וסנגורו השיב בחיוב.

עו"ד יצחק בם, אחד מסנגוריו של בן אוליאל, אמר בריאיון ל"בחצי היום" עם אסתי פרז בכאן רשת ב כי "הוא (בן אוליאל) אמר שכל מה שהוא העליל על עצמו היה תחת עינויים או מפחד העינויים ואנחנו סבורים שזה לא יהיה צודק לדרוש ממנו להתמודד ולהסביר את דבריו שנאמרו מפחד העינויים". הוא הוסיף כי "לבן אוליאל לא הייתה שום מעורבות בהצתה הזאת".

בן אוליאל, שהיה בן 21 בעת המעשה המיוחס לו, הואשם ברצח התינוק עלי והוריו ריהאם וסעד דוואבשה בשנת 2015. לפי כתב האישום, בן אוליאל השליך בקבוק תבערה לחדר השינה של המשפחה הפלסטינית בכוונת תחילה לגרום למוות. עוד מיוחסות לו שתי עבירות של ניסיון רצח, עבירות הצתה וקשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני.

בחודש מאי נחתמה עסקת טיעון עם נאשם נוסף בפרשה. ההסדר מקטין משמעותית את חלקו של הנאשם, שהיה קטין בעת ביצוע המעשים, בפרשה.

כתב האישום המקורי ייחס לקטין עבירה של קשירת קשר לביצוע רצח. בכתב האישום החדש מיוחסת לו קשירת קשר להצתה בלבד. הרצח עצמו כלל אינו מוזכר בכתב האישום המתוקן, והוא מסתיים ב"מסיבה שאינה ידועה במדויק למאשימה לא צלח המפגש המתוכנן בין הנאשם לאחר באותו הלילה".

הפופולריים