נציב התלונות על הפרקליטות בודק אם שי ניצן טייח עבירות של פרקליט מחוז דרום

בדיקה: האם שי ניצן טייח מעשי פרקליט מחוז דרום
בין השאר בודק השופט בדימוס דוד רוזן, אם עו"ד אלון אלטמן ניהל יחסים אינטימיים עם כפופה לו, העניק לה הטבות, קידם את חברותיה ואף עישן סמים עם כפופים לו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משרד המשפטים
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נציב תלונות הציבור על הפרקליטות, השופט בדימוס דוד רוזן, בודק תלונה ולפיה פרקליט המדינה שי ניצן, טייח מעשים הקשורים לפרקליט מחוז הדרום, עו"ד אלון אלטמן. בעדויות שנשמעו במסגרת הבדיקה עלו בין השאר הטענות כי הפרקליט ניהל יחסים אינטימיים עם כפופה לו, העניק לה הטבות וקידם את חברותיה. טענה נוספת גרסה שגם עישן סמים עם כפופים לו. לפי הטענה שהועברה במכתב לרוזן – ניצן שמע לפני שנים על הקשר האינטימי ולא עשה דבר.


ארבעה פרקליטים זומנו למסור עדות בפרשה. רוזן הודיע לפרקליטים שאמרו כי לא ברור אם יגיעו, שאם לא יעשו כן, יעביר את התלונה שקיבל למשטרה. הפרקליטים נחקרו שעות בנוגע לתלונה נגד הבכיר ונשאלו על היחסים בינו לבין העובדת שלו, קשר שלפי הנטען, היה ארוך. הבכיר מודע לבדיקת הנציב והורה לעובדים תחתיו להגיע ולומר את שבדעתם.

לפני כשבועיים נקבע ביקור פתע של פרקליט המדינה והיועץ המשפטי בפרקליטות, אולם הוא בוטל. גורמים בפרקליטות אמרו כי תזמון הביקור בניגוד למקובל, סביב הגשת התלונה, נראה לא מקרי ועורר שאלות.

מהפרקליטות נמסר בתגובה: הטענות לגבי קשר אישי כביכול בין הבכיר לעובדת הינן השמצות ישנות אשר מתייחסות לתקופה שקדמה למינויו. הטענות נבדקו לפני למעלה מארבע שנים ונמצא כי אינן מעלות כל חשד לעבירה פלילית או משמעתית או התנהגות פסולה כלשהי וממצאי הבירור דווחו כמקובל לגורמים הרלוונטיים.

לפני כמה שבועות שוגר אל הנציב רוזן מכתב אנונימי עם מחזור של אותן השמצות אישיות ואחרות והנהלת הפרקליטות העבירה את התייחסותה לידי הנציב בה ביקשה לקבוע כי אין בטענות כל ממש. צר לנו על הפגיעה המיותרת בשמו הטוב של עובד ציבור מסור וישר המוכפש על ידי גורמים אינטרסנטיים ואנונימיים, וזאת ככל הנראה על רקע אי שביעות רצון של גורמים במחוז הנובעת מהחלטות ניהוליות שהתקבלו. לא למותר לציין כי נוכח האמור לעיל, כל פרסום בעניין זה יהיה באחריות הגורם המפרסם, על כל המשתמע מכך.

הפופולריים