נציב התלונות על הפרקליטות: שי ניצן לא טייח עבירות של פרקליט מחוז דרום

נציב התלונות על הפרקליטות: שי ניצן לא טייח
הנציב דחה את התלונה נגד אלון אלטמן וקבע שניצן לא מנע את חקירת התלונה נגדו אלא בירר אותה ומצא כי לא היה שום פסול בהתנהגותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שי ניצן בדיון בכנסת, 2017
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נציב תלונות הציבור על הפרקליטות, השופט בדימוס דוד רוזן, דחה היום (שני) את התלונה האנונימית שהוגשה לו על פרקליט מחוז דרום אלון אלטמן, ולפיה פרקליט המדינה שי ניצן טייח מעשים הקשורים לפרקליט אלטמן.

בתלונה האנונימית נטען כי ניצן השתיק ומנע חקירה נגד אלטמן, על אף שהובא לידיעתו כי אלטמן מקיים כביכול יחסים אסורים עם פרקליטה במחוז. עוד נטען, כי המשנה הפלילי לפרקליט המדינה, שלמה למברגר, קיבל מידע אודות סיטואציה בהשתלמות הפרקליטות השנתית באילת בה אלטמן עישן כביכול סם יחד עם אחרים ולא עשה כל פעולה בנדון.

על אף שהנציבות אינה מבררת ככלל תלונות המוגשות בעילום שם, הם אמרו ש"נוכח מהות הטענות ורגישותן – הנציבות ערכה בירור מקיף בעניין". עם תום הבירור קבע רוזן כי בניגוד לנטען בתלונה האנונימית, פרקליט המדינה ומשנהו לעניינים פליליים ערכו בירור באשר לטענה בדבר קיום יחסים אסורים כביכול בין אלטמן לבין הפרקליטה, והם מצאו כי אין כל חשד למעשה פסול מצד פרקליט המחוז.


הנציב קבע כי פרקליט המדינה לא רק שלא מנע חקירה ולא השתיק את התלונה אלא בירר אותה. הנציב רוזן ציין כי למרות שהיה מדובר בשמועה הניתנת לפרשנות, הביא פרקליט המדינה את תוצאות הבירור בפני מנכ"לית משרד המשפטים, שאישרה את עמדתו. לפיכך דחה הנציב מכל וכל את הטענה בנושא זה נגד פרקליט המדינה.

הנציב אמר: "על מזבח הערך 'והיה מחננו טהור' נעשה שימוש באותו 'נשק', שלא בחדרי חדרים, מבלי שים לב למשמעות הפגיעה במעורבים ובמשפחתם, הכל כאשר מדובר ב'התרחשות' אשר כלל לא ברור אם נתקיימה".

גם ביחס למידע לכאורה אודות עישון הסם, דחה רוזן את הטענה נגד הנהלת הפרקליטות, לאחר שקבע כי המידע האמור לא הגיע מעולם לידיעת פרקליט המדינה. הנציב טען כי שמועות בנושא אכן הגיעו למשנה הפלילי למברגר ולראש יחידת הניהול בפרקליטות, אך קבע כי היה מדובר במידע המבוסס "כולו בשלמותו על מיני שמועות". בנסיבות אלה הם לא מצאו לנכון לנקוט צעדים כלשהם בעניין והנציב רוזן קבע: "החלטה זו היחתה סבירה".

הפופולריים