חשד להצתה: שריפה בבית הגננת המתעללת מראש העין

חשד להצתה: שריפה בבית הגננת המתעללת מראש העין
גן הילדים "בייבי לאב" שניהלה כרמל מעודה - ובו על פי החשד התבצעה התעללות קשה וממושכת בפעוטות - פעל בתוך הבית שעלה באש. אין נפגעים אך מספר בניינים סמוכים פונו וקיים חשש לקריסת המבנה. עורך דינם של ההורים: "הם מזועזעים - איך אינם עבריינים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בית הגננת המתעללת מראש העין עולה באש
צילום: דוברות המשטרה

שריפה פרצה הבוקר (שבת) בבית ברחוב הסנהדרין בראש העין, בו מתגוררת הגננת כרמל מעודה, החשודה בהתעללות בפעוטות. במקום פעל גם גן הילדים שניהלה, "בייבי לאב", ובו תועדה כשהיא דורכת על ילדים, סוטרת להם, בועטת בהם ומטיחה מזרנים בראשיהם. נסיבות האירוע נבדקות, ובמקום נמצאים חוקר שריפות ומהנדס העירייה, מחשש לקריסת המבנה. אף אחד מהנוכחים בבית לא נפגע ולא טופל על ידי מד״א. 


השריפה החלה סמוך לשעה 06:00 בבוקר, במחסן חיצוני בקומה הראשונה. הלהבות הגבוהות אחזו בקומה השלישית - קומת גלריה עשויה עץ שנהרסה כליל. משם המשיכה האש ופגעה גם בקומת הביניים. בית כנסת שהפעילה משפחת מעודה בקומה הראשונה לא נפגע, וגם לא שאר הקומה.

בני משפחת מעודה טוענים שהשריפה נגרמה כתוצאה מההסתה נגדם, לדבריהם, ברשתות ובתקשורת. עו״ד בנימין מלכה, המייצג את הורי הפעוטות, מסר לכאן חדשות כי הוא משוכנע שאין להם קשר לשריפה: ״מהיכרותי עם הורי הילדים, אני יכול לומר בפה מלא ובלב שלם כי מדובר באנשים נורמטיביים. הם כעוסים ומזועזעים עקב הפשעים החמורים אשר בוצעו כלפי ילדיהם, אך אינם עבריינים ואין לי ספק שחקירה מעמיקה תוליד מסקנה כי להורי הילדים אין קשר לשריפה".

עו"ד מלכה הוסיף ורמז כי ייתכן שמדובר במעשה מכוון של בני משפחת מעודה: "אני בטוח כי משטרת ישראל תבצע את עבודתה ותחקור את האירוע ואת כל מי שייתכן וחשוד במעשה - לרבות בני משפחתה של הגננת המתעללת. אציין כי נוסיף לעמוד על זכויות נפגעי העבירה, הפעוטות, אולם, נפעל בדרך חוקית ומקובלת וללא כל גילויי אלימות״.

מעיריית ראש העין נמסר בתגובה לשריפה הבוקר כי "החל מהרגע בו התקבלו פרטים על אירוע השרפה בביתה של הגננת, עיריית ראש העין והמנכ"ל אילן הררי פועלים בשטח עם צוותי חירום במשותף עם כוחות המשטרה והכיבוי. העיירייה הקפיצה כבר בשעות הבוקר המוקדמות צוותים של השרות הפסיכולוגי, ביחד עם עובדים סוציאלים והגורמים המקצועיים של העירייה, על מנת לתת מענה לתושבי השכונה".


ביום חמישי הוגשה נגד מעודה הצהרת תובע. בצילומים מהגן נראית הגננת בת ה-25 כשהיא קושרת פעוט לכיסא, ובמקרה אחר מאכילה את אחד הילדים בקיא. מצפייה של החוקרים בסרטי האבטחה עלתה שורת התעללויות שביצעה מעודה בפעוטות. בין השאר, נהגה להעמיד אותם דקות ארוכות כשפניהם מופנות אל הקיר, להאכיל אותם בקיא שפלטו, לקשור את אחד הילדים בידיו לכיסא כשהן משוכות לאחור והוא ממרר בבכי עד אשר נופל מהכיסא לרצפה וידיו נותרות קשורות מאחור, וכן הכאת הילדים באמצעות מגבת ובידיים.

במהלך החקירה זומנה לתחנת המשטרה סייעת שעבדה בגן, ועלה חשד שהייתה עדה למקרי ההתעללות של הגננת בילדים ואף נקטה בעצמה באלימות כלפי הפעוטות. הסייעת נעצרה והובאה לדיון בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה, שם שוחררה בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית. ההליכים המשפטיים נגדה יימשכו. 

שלשום פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי הורים לפעוטות בגן הילדים טוענים שהוריה של מעודה לקחו חלק בהתעללות, ונכחו בחלק מהמקרים. בכוונת ההורים להגיש גם תביעה אזרחית נגד הוריה של מנהלת הפעוטון. אביה של מעודה הגיש תלונה במשטרה נגד אחד מהורי הפעוטות בגין איומים על חייו. אותו הורה נחקר בתחנת משטרה בראש העין.

הפופולריים