ברק, עבריין המין ואיי הבתולה: המספרים נחשפים

ברק, עבריין המין ואיי הבתולה: המספרים נחשפים
ג'פרי אפשטין צורף לשותפות אחרי שהורשע בעבירות מין – והשקיע מיליון דולר. לאחר הפרסומים האחרונים, ברק הנחה את עורכי דינו לבדוק האם ניתן להוציאו מהשותפות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברק ואפשטין
צילום: פלאש 90 ואי-פי

בסוף השבוע האחרון התברר כי הקשרים בין יו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק לעבריין המין ג'פרי אפשטין אינם רק קשרי חברות, אלא גם קשרים עסקיים. ממסמכים שפורסמו לראשונה היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11 מעלים כי אפשטין השקיע בשותפות ביוני 2016, באמצעות חברה מאיי הבתולה ששמה Southern Trust Company, סכום של כמיליון דולר.

באותה תקופה שבה ברק צירף את אפשטין לעסקים, אפשטין כבר היה עבריין מין מורשע. בשנת 2008 הודה אפשטין, במסגרת הסדר טיעון, בשידול קטינה לזנות ונדון ל-18 חודשי מאסר. הבחירה של אפשטין להשקיע בשותפות באמצעות חברה מאיי הבתולה נובעת כנראה משיקולי מס.

עוד חברה שהשקיעה 1.944 מיליון שקלים בשותפות היא חברה ששמה Montilla International Corporation מאיי הבתולה הבריטיים, שגם הם נחשבים מקלט מס. החברה של ברק - השקיעה בשותפות הזאת 999 שקלים בלבד.

בעקבות  הפרסום בסוף השבוע צייץ ברק בטוויטר: "אין מה לחקור - אני מודה, נתתי הזדמנות שנייה. גם לג'פרי גם לביבי. שניהם הסתבכו כהוגן בפלילים. מצפה משניהם להשעות את עצמם עד לבירור האמת".

אתמול כבר הבין ברק שהעניינים הסתבכו והודיע כי הנחה את עורכי דינו לבחון את האפשרות להוציא את אפשטין מהשותפות. בינתיים שאלות רבות מרחפות מעל השותפות בין הפוליטיקאי הוותיק לעבריין המין.

ממשרדו של יו"ר ישראל דמוקרטית נמסר: "כל פעולותיו העסקיות של ברק התנהלו ומתנהלות על פי כל דין תוך דיווח מלא לרשויות הרישום והמס בישראל ובייעוץ משפטי רצוף. אין בכוונת ברק להתייחס ולהוסיף פרטים הנוגעים בדרך כלשהי לגופים או אנשים שהשקיעו בשותפות".

הפופולריים