12 גברים מרחבי הארץ נאשמים בפרשיית פדופיליה ברשת

12 גברים נאשמים בפרשיית פדופיליה ברשת
הנאשמים נתפסו באמצעות סוכנת משטרתית שהתחזתה לילדה בת 13. אחד מהם הציע לסוכנת מאות שקלים בתמורה לביצוע עבירות מין. כתבי אישום צפויים נגד 5 חשודים נוספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחשב, הקלדה
צילום: David Kashakhi

הפרקליטות הגישה היום (שני) לבית משפט השלום בבאר שבע כתבי אישום נגד 12 גברים מכל רחבי הארץ בפרשיית פדופיליה ברשת האינטרנט. הגברים נתפסו באמצעות סוכנת משטרתית שהציגה את עצמה כילדה בת 13 ובכינויים שונים בצ'אטים ובווטסאפ. הגברים יצרו קשר עם הסוכנת, ניהלו איתה התכתבויות בעלות אופי מיני, שלחו לה תמונות אינטימיות וכן ביקשו לשלוח להם את תמונתה והציעו לה הצעות חוזרות ונשנות להיפגש, כל זאת כשהסוכנת חוזרת בהתכתבות על כך שהיא קטינה בת 13. 

אחד מהנאשמים, אבו חיט מטירה, הציע לסוכנת תשלום בסך של מאות שקלים בתמורה לביצוע עבירות מין, כך על פי כתב האישום. כשהסוכנת סירבה להיפגש עמו, הוא איים עליה כי יפרסם את השיחות עימה ואת תמונותיה, זאת למרות שהתחננה כי יפסיק. בהמשך, התקשר חיט אל הטלפון הנייד שהיה ברשות הסוכנת, הציג עצמו כמי שמדבר מהמשטרה, ואמר לסוכנת בין היתר כי יש עליה תלונה וכי היא צריכה להגיע למשטרת כפר סבא. בשל כך, הוא מואשם בביצוע עבירות של סחיטה באיומים, התחזות לעובד ציבור ועוד.

לשאר הגברים מייחס כתב האישום ביצוע ריבוי עבירות של ניסיון להטרדה מינית של קטינה מתחת לגיל 15, ניסיון למעשה מגונה בקטינה מתחת לגיל 14 ועבירות נוספות. נגד עשרה מהנאשמים הגישה הפרקליטות בקשות למעצר עד תום ההליכים המשפטיים נגדם. כתבי אישום אף צפויים נגד חמישה חשודים נוספים. עורכת דינם של חמישה מהגברים הנאשמים בפרשייה טענה כי הם ניהלו שיחות וירטואליות בלבד וכי מדובר באנשים נורמטיבים שהפרידו בין המציאות לחיים ברשת.

במקביל, תושב השומרון נעצר היום בחשד לפגיעה בעשרות קטינות, לאחר שהתקבלו נגדו מספר תלונות ברחבי הארץ. על פי החשד, הוא ניסה במשך תקופה ארוכה לאתר קטינות ברשתות חברתיות וליצור איתן קשר. הוא פנה אליהן בתואנות שונות, תוך שימוש בשלל זהויות וכינויים, ועל פי החשד, לאחר שביסס איתן קשר, הוא נהג לשדל אותן לשלוח לו תמונות וסרטונים, בהם חומרים המגיעים לכדי מעשים מגונים. בחלק מהמקרים החשוד אף ניסה להיפגש עם הקטינות פנים-אל-פנים ולבצע בהן מעשים מגונים. בנוסף, נבדק החשד שבחלק מהמקרים הוא אף סחט באיומים את הקטינות כדי שישלחו לו חומרים נוספים.

המשטרה מסרה בתגובה כי "תמשיך לנהל מאבק נחוש כנגד אלה המנסים לפגוע בקטינים באמצעות רשת האינטרנט ותשים את ידה על העבריינים". במשטרה אף קוראים להורים "לגלות עירנות ומעורבות בפעילות הילדים ברשת האינטרנט, וליצור קשר עם מוקד 105 על כל חשד לניסיונות פגיעה ברשת".

רק לפני שבוע עצרה המשטרה 27 גברים אחרים בחשד לפדופיליה ברשת, בהם מהנדס, טכנאי מערכות וחייל משוחרר. הם נעצרו בשיטה דומה, לאחר שניהלו שיחות ברשת עם שוטרת שהתחזתה לנערה בת 12. בחודש פברואר השנה נעצרו 17 גברים בחשד לפדופיליה, בתום חקירה סמויה. החשודים שידלו את סוכנת המשטרה, שהתחזתה לקטינה בת 13, לשלוח אליהם תמונות אינטימיות שלה וכן לבצע אקט מיני מול המצלמה בשידור חי. באותו חודש נעצר גם בן 55 מנהריה החשוד בביצוע עבירות פדופיליה ברשת במשך שנים.

הפופולריים