בית המשפט דחה את בקשת עזרא נאווי לביטול כתב האישום נגדו

נדחתה בקשת עזרא נאווי לביטול כתב האישום נגדו
נאווי נאשם בהסגרת פלסטינים שמכרו קרקעות ליהודים לביטחון המסכל ברשות הפלסטינית. גם טענותיו המקדמיות נדחו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עזרא נאווי בבית המשפט, 16 ביולי 2019
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים דחה היום (שלישי) את הטענות המקדמיות של פעיל ארגון השמאל "תעאיוש" עזרא נאווי' ובקשתו לבטל את כתב האישום שהוגש נגדו לפני שנה בגין העברת מידע לגורמי הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית על מוכרי קרקעות ליהודים. השופט גבאי ריכטר קבע כי לא הייתה אכיפה בררנית כפי שטען פרקליטו של נאווי, עורך הדין איתן פלג. באשר לטענתו לרדיפה פוליטית, אמר השופט כי אי אפשר לומר שמדובר בטענות בעלמא, אלא בטענות שיש לברר במסגרת ההליך המשפטי.


בכתב האישום, שהוגש נגד נאווי לפני שנה בדיוק, הוא מואשם בעבירות על חוק יישום הסכם הביניים בהסכמי אוסלו, בסעיף של פעולה בשירות מנגנוני הביטחון, אך לא בעבירת מגע עם סוכן זר, כפי שיוחס לו בתחילה. על פי כתב האישום, הוא העביר לגורמים בביטחון המסכל הפלסטיני מידע על פלסטינים המעורבים במכירת קרקעות ליהודים בדרום הר חברון בשנים 2013 עד 2015. פעיל ארגון השמאל נאשם לאחר שתועד בתחקיר בתכנית "עובדה" כשהוא מעביר את הפרטים למנגנוני הביטחון המסכל ואף סיפר שידע כי הייתה לו יד במותו של פלסטיני.

היועץ המשפטי למתלוננים נגד נאווי בתיק ארגון "עד כאן", עורך הדין צור פלק, אמר בתגובה להחלטת בית המשפט כי הם "שמחים שבית המשפט דחה את כל טענותיו של מר נאווי, אין ספק כי הבקשות הרבות של סנגורי הנאשם נועדו לדחות את בירור האמת וכתוצאה מכך את הרשעתו של נאווי בעבירות החמורות בהן נאשם".

הפופולריים