רכז מודיעין במשטרה שחצה את הקווים נשלח ל-34 חודשי מאסר

רכז מודיעין שחצה את הקווים ירצה 34 חודשי מאסר
שרון יוסף הורשע במסגרת הסדר טיעון בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים. הוא קיבל 20 אלף שקלים ובתמונה לכך גרם לשחרור ממעצר של חשוד בהסעת שב"חים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המטה הארצי של המשטרה
צילום:

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (שלישי)  34 חודשי מאסר (שנתיים ועשרה חודשים) בפועל על שרון יוסף, ששירת כרכז מודיעין במשטרת ישראל. יוסף הורשע בהסדר בעבירות שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים.

הנאשם הורשע בכך שקיבל סכום של כ-20 אלף שקלים בין השנים 2013-2017 בתמורה לסיוע משטרתי וגרם לשחרורו ממעצר של חשוד בהסעת שב"חים אשר שימש כמקור מודיעיני שלו בתמורה לשוחד. כמו כן, הנאשם הורשע בכך שבין השנים 2016-2017 קיבל במרמה ממקור מודיעיני שלו מוצרים בשווי כספי משתנה (סך כולל של 7,195 שקלים), וזאת ללא כל מתן תמורה בעדם. 

בגזר הדין קבע השופט כי "מעשיו של הנאשם היו מתוכננים היטב. הוא ניצל את מעמדו ואת מערכת היחסים עם המקור המודיעיני כדי לקבל שוחד ודי לעיין בכתב האישום המתוקן לפיו נפגשו השניים אחת לחודש לערך על דרך השגרה כדי שיקבל סכום שוחד קבוע כדי להבין כי לא מדובר במקרה אחד או במפגש אקראי.

עוד נקבע בגזר הדין: "נזק כבד נגרם ממעשיו של הנאשם מעצם העובדה כי רכז מודיעין במשטרת ישראל תמורת בצע כסף מביא להתחמקות עבריין משלטון החוק אשר הסיע והמשיך להסיע שב"חים מבלי שהועמד לדין ובנוסף הכתים הנאשם בהתנהגותו ציבור שלם של אנשי חוק הגונים וישרים".

עו"ד מור לרמן, מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה התייחס לפסיקה ואמר: "גזר הדין שניתן היום מבטא את חומרת העבירות שביצע רכז מודיעין, אשר תפקידו היה לאכוף את החוק ולהילחם בשחיתות העבריינית, ובמקום זאת 'חצה את הקווים' וניצל את מעמדו וסמכותו כשוטר וכאיש מודיעין כדי לבצע עבירות פליליות חמורות".

הפופולריים