החשד לאונס בקפריסין: פרקליטם של כמה מהנערים מעריך כי חלקם ישוחררו בקרוב

פרקליט הנערים בקפריסין מעריך שחלק ישוחררו
בריאיון לכאן רשת ב אמר עו"ד ניר יסלוביץ': "שוחחתי עם מי שאחראי על החקירה. לאחר שטענות האליבי ייבדקו, חלק מהנערים ישובו ארצה". במקביל פורסם תיעוד החדר שבו לפי החשד התבצע האונס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת האונס קפריסין אונס איה נאפה
צילום:

פרקליטם של ארבעה מ-12 הנערים החשודים באונס של תיירת בריטית בקפריסין, עו"ד ניר יסלוביץ', מעריך הבוקר (שישי) שכמה מהנערים ישוחררו ממעצר בעוד ימים ספורים ויוכלו לשוב לישראל. בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם שלום בכאן רשת ב אמר יסלוביץ': "אני דיברתי אתמול עם מי שעומד בראש החקירה בקפריסין, והוא הבטיח לי שכבר בימים הקרובים, לאחר שטענות האליבי ייבדקו, חלקם ישובו ארצה".

חדר המלון שבו לפי החשד בוצע האונס (צילום: חן ביאר, שליח כאן חדשות לקפריסין)

עורך הדין הוסיף כי "לגבי הנערים שקיימו יחסי מין, אנחנו בעצם נתקלים בסיטואציה יותר מורכבת. צריך להוכיח את יסוד ההסכמה, וזה אולי יקח יותר זמן". על הפרסום כי אחד מהנערים הפליל את השאר, אמר יסלוביץ': "מדובר בתרגיל חקירה, שעושים אותו בתיקים כאלה. הוא (הנער המדובר) מיוצג על ידי, והוא לא הפליל אף אחד מהחשודים האחרים. בוודאות מוחלטת אני אומר את זה".

אמו של אחד מהנערים אמרה בריאיון לתוכנית בחצי היום עם ליאת רגב בכאן רשת ב: "היום הבן התקשר אליי ואמר לי 'אמא אל תדאגי, יש לי אליבי'. אני לא יודעת מה לעשות ואני חושבת לטוס לשם. אני אם חד הורית ואני לא יודעת איך אני אסתדר עם זה. אני לא מאמינה שהוא עשה דבר כזה".

אמש פורסם כי המשטרה בקפריסין מחזיקה בעדויות שעשויות לחזק את גרסת הנערים הישראלים החשודים באונס התיירת הבריטית. חלק מעשרות העדויות שגבתה המשטרה מקרב עובדי ואורחי המלון הצביעו על קשר מוקדם בין הצעירה המתלוננת לחשודים. כמו כן, בזירת האונס נמצאו אמצעי מניעה זרוקים שמחזקים את הטענה להיכרות מינית מוקדמת בין חלק מהחשודים לצעירה. מנגד, הצעירה טוענת שהצעירים כפו את עצמם עליה בעת שהייתה שיכורה, וזאת על אף שהתנגדה.

הוארך מעצרם של הנערים בשמונה ימים. משפחותיהם של מרבית הנערים הגיעו למדינה על מנת לתמוך בילדיהן. אמו של אחד החשודים הכחישה את הקשר של בנה למעשה: "אני מגנה בכל תוקף כזאת התנהגות וצריך למצות את הדין עם האחראים למעשה, אבל מבקשת בכל לשון ובקשה - תמתינו בסבלנות עד לסוף החקירה".

האם טענה שבנה לא מכיר את המתלוננת ואת החשודים הנוספים: "קיבלתי טלפון מהבן שלי - 'אמא העירו אותי, הוציאו אותי מהמיטה ופתאום עצרו אותי. לא היה לי מושג על מה מדובר לא היה לי קשר לדבר, אני לא מכיר את האנשים ולא את הבחורה'", סיפרה, והוסיפה כי "הוא בכה לי בטלפון". לדבריה, "הילד שלי לא מסוגל לפגוע באף אחד. הוא לא לעולם לא יעשה דבר כזה - הוא תלמיד מצטיין".

הפופולריים