ההכרעה אם לפתוח בחקירת תיק המניות - אחרי הבחירות

ההכרעה אם לחקור את תיק המניות - אחרי הבחירות
תיק המניות עוסק בקשריו של נתניהו עם בן דודו נתן מיליקובסקי ובחומרים רגישים נוספים שמבקר המדינה העביר ליועץ המשפטי. גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק הסבירו כי מנדלבליט אינו רוצה לפתוח חזית חדשה בפרשיות רה"מ לפני הבחירות ולפני שיקיים את השימוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הכרעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בשאלה אם לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשת תיק המניות. תידחה עד לקבלת הכרעה סופית של היועץ בשלושת התיקים הפליליים האחרים של נתניהו. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת ב"השבוע" בכאן 11.


תיק המניות עוסק בקשריו של נתניהו עם בן דודו נתן מיליקובסקי ובחומרים רגישים נוספים שמבקר המדינה העביר ליועץ המשפטי. גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק הסבירו כי מנדלבליט אינו רוצה לפתוח חזית חדשה בפרשיות ראש הממשלה לפני הבחירות ולפני שיקיים את השימוע לנתניהו בראשית אוקטובר.

גורם המעורה בפרשה אמר כי החומר שהועבר ליועץ "מדיף ריח רע מאוד" והוא מזמין בדיקה יסודית ואולי חקירת משטרה. מבחינת היועץ אין לו סיבה למהר כאשר ממתינים להחלטתו שלושה תיקים כבדים, שהרשעה בהם מובילה לכלא.

מחומרים שנבחנים במשרד מבקר המדינה עלתה השאלה האם ראש הממשלה הפר את הכללים האוסרים על שרים לנהל תיק השקעות. לטענת נתניהו, היה לו אישור לחרוג מהכלל המחייב העברת התיק לנאמנות עיוורת, אולם המבקר העביר את המסמכים ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לבחינה אם האישור היה בתוקף בעת שנתניהו מכר את המניות ב־2010.

בחודש מארס פורסם בכאן חדשות כי במשרד המשפטים צפויים לפתוח בבדיקה לפני חקירה פלילית של הרווחים שגרף נתניהו ממניות חברת הפלדה והדיווח עליהם. הפרת הכללים האוסרים נאמנות עיוורת אלא באישור, אינה פלילית בהכרח. חלק מהחשדות הפוטנציאליים ממילא התיישנו, כמו הפרת אמונים. אולם במידה והבדיקה תהפוך לחקירה, ישנם סעיפים שטרם התיישנו.

הפופולריים