בניגוד להמלצה: היועמ"ש סגר את התיק נגד ח"כ גפני

בניגוד להמלצה: היועמ"ש סגר את התיק נגד גפני
מנדלבליט החליט לדחות את המלצת מבקר המדינה לפתוח בחקירה פלילית בנושא. גפני נחשד שניסה לשבש חקירה נגד רב ידוע. במשרד המבקר טוענים: מדובר בשערורייה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה גפני
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לסגור את התיק נגד חבר הכנסת משה גפני בחשד שניסה לשבש חקירה נגד רב מאוד ידוע, כך פרסם היום (ראשון) פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "ערב ערב" בכאן 11. התיק נסגר למרות המלצת מבקר המדינה היוצא שהתקבלה בחודש אפריל האחרון.


במשרד המבקר לא התקבלו נימוקים על סגירת התיק, וגורמים במשרד אומרים שמדובר בשערורייה. כמו כן טוענים במשרד המבקר כי יש בחומרים שהועברו ראיות ברורות לאימות החשדות בין השאר מדובר על דואר אלקטרוני שנתפס.

הפרשה נחשפה במהלך עריכת ביקורת של המבקר במשרד הרווחה, במהלכה התעורר חשד כי רב ידוע מעורב במעשים פליליים. הרב הוזמן לחקירה כדי לגבות ממנו עדות באזהרה. הרב לא הגיע, ופנה לחבר כנסת בנושא, שביקש מבכיר במשרד הרווחה לסייע לרב להיחלץ מהחקירה. הרב לא נכלל בכתב האישום שהוגש בפרשה שנחקרה במשרד המבקר. הבכיר נענה לבקשת אותו חבר כנסת וניסה לגרום לכך שבמקום שאותו רב יזומן לחקירה, יזמינו אנשי יחידת האכיפה אדם אחר שחשיבותו בסיפור פחותה.

הפופולריים