חשיפה: בית הדין למשמעת של עובדי המדינה נתן גזר דין לפני סיום המשפט

בית דין משמעתי נתן גזר דין לפני סיום המשפט
אב בית הדין פסק על פיטורי עובד ופסילתו לעבודה בשירות המדינה, אך מתברר כי את גזר הדין הוא שלח עוד לפני שלב הסיכומים. בעקבות פניית כאן חדשות: גזר הדין בוטל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיקים של הפרקליטות בבית המשפט
צילום: צילום: קובי גדעון, פלאש 90

אב בית הדין למשמעת של עובדי המדינה, עו"ד אורי כהן, גזר את דינו של עובד בדואר ישראל לפני שלב הגשת מסמכי הסיכומים, כך נחשף היום (חמישי) בתוכניתם של תמר אלמוג ומוטי גילת בכאן רשת ב. בין השאר נגזר על הנאשם שיפוטר מעבודתו וכן פסילה מעבודה בשירות המדינה למשך חמש שנים לפחות. בעקבות החשיפה בוטל גזר הדין ונקבע על העברתו להרכב אחר. 

מדובר בעובד שהורשע בעבר בהליך פלילי וב-21 ביולי נגזר דינו בבית הדין המשמעתי. זאת בזמן שעורך דינו אמור היה להעביר את המסמכים ועדויות האופי ב-29 ביולי. בריאיון בכאן רשת ב תהה עורך דינו חיים כהן: "המשמעות היא שכשהם שלחו אותי לטיעונים לעונש ועדויות אופי, הם כבר החליטו בנושא. אז למה יש ייצוג משפטי?".

"בית הדין למשמעת של עובדי המדינה הוא אחד מבתי הדין עם כוח והשפעה החשובים במדינה. הם מחליטים לגבי גורלם של עובדי המדינה בכל הרמות", הוסיף כהן. "צריך שבית הדין הזה יעשה את מלאכתו לפי הסמכות החשובה שיש לו. פה מדובר בעבירה מאוד רצינית. הנפילה היא של אב בית הדין ושני נציגי הציבור שאיתו".

עורך הדין פירט כי "ב-29 בחודש הגיע גזר הדין שניתן ב-21 ביולי. המזכירה שלי הייתה יכולה לעלות על זה. אני יודע שהייתה הכרעת דין כמה ימים לפני זה. אבל אני רואה גזר דין, לא הבנתי מה קורה. הגשתי בקשה לפסילת גזר הדין".

מנציבות שירות המדינה נמסר: "אכן נפלה טעות בתום לב. הסניגור עורך הדין חיים כהן ייצג שני עובדי דואר. אכן, בתיק 21/19 ביקש הסניגור ארכה להגשת מסמכים בכתב ועדויות אופי עד יום 29.7.19 ובית הדין נעתר לו. נוכח האמור לעיל, בית הדין יבטל את גזר הדין, ויעביר הדיון למותב בהרכב אחר".

הפופולריים