אחת מנפגעות מלכה לייפר: נחשף טיוח שיטתי

אחת מנפגעות מלכה לייפר: נחשף טיוח שיטתי
דסי ארליך הגיבה להמלצה להעמיד את ליצמן לדין ואמרה: "החקירה גילתה סיוע לעברייני מין בדרגות הגבוהות ביותר". לדבריה: "ההמלצות נותנות לנו מרץ להמשיך קדימה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן, מלכה לייפר
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

דסי ארליך, אחת מנפגעות מלכה לייפר, הגיבה היום (שלישי) להמלצת המשטרה להעמיד לדין את סגן השר יעקב ליצמן, בחשד שסייע למנוע את הסגרתה לאוסטרליה של החשודה בפדופיליה. בתגובה מסרה ארליך כי "החקירה נגד ליצמן חשפה טיוח שיטתי וסיוע לעברייני מין בדרגות הגבוהות ביותר". 

"אנחנו אסירות תודה שהשאלות שהעלנו בקמפיין שלנו הביאו לצעד אחד נוסף להשגת צדק", כתבה ארליך. "ההמלצות להעמיד לדין את ליצמן גרמה לנו להתרגשות, הקלה ונותנות לנו מרץ להמשיך קדימה".

מוקדם יותר הודיעה המשטרה כי התגבשה תשתית ראייתית נגד סגן שר הבריאות בשתי פרשות שונות. בפרשת לייפר, שבה הוא חשוד בסיוע לנאשמת בפדופיליה להימלט מהעמדה לדין באוסטרליה, מדובר בעבירות של מרמה, הפרת אמונים והדחת עד. תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות מחוז ירושלים, לקראת החלטה אם להגיש נגדו כתב אישום. 

החקירה בפרשת מלכה לייפר העלתה שסגן השר פנה בכמה הזדמנויות לפסיכיאטרים שהיו מעורבים בהליך הסגרתה לאוסטרליה, ובהם הפסיכיאטר המחוזי יעקב צ'רנס. מדובר בפגישות בארבע עיניים שבהן הוא מעביר את המסר. מצד המדינה מעורבים שלושה פסיכיאטרים הרלוונטיים לתהליך ההסגרה. כמו כן, בעקבות התערבותו של ליצמן שונתה חוות הדעת של הפסיכיאטר. 

הפופולריים