תיק ליצמן: כתב אישום כפוף לשימוע צפוי עוד לפני הבחירות

תיק ליצמן: אישום תחת שימוע צפוי לפני הבחירות
הפרקליטות צפויה לאמץ את המלצות המשטרה, לפיהן קיימת תשתית ראייתית להעמיד את סגן שר הבריאות לדין בעבירות של מרמה, הפרת אמונים, הצעת שוחד והדחת עד בשתי פרשות שונות. ליצמן קיבל את תמיכת האדמו"ר מגור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן
צילום: דוברות משרד הבריאות

כתב אישום כפוף לשימוע צפוי להיות מוגש נגד סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, עוד לפני הבחירות בספטמבר, כאשר הפרקליטות צפויה לאמץ את המלצות המשטרה שפורסמו הבוקר (שלישי). כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11.


לפי המלצות המשטרה, בפרשת מלכה לייפר, שבה חשוד ליצמן בסיוע לנאשמת בפדופיליה להימלט מהעמדה לדין באוסטרליה, יש תשתית להעמיד לדין את סגן שר הבריאות בעבירות של מרמה, הפרת אמונים והדחת עד. כמו כן, הומלץ להעמידו לדין בעבירות מרמה, הפרת אמונים והצעת שוחד בפרשה בה פעל, לפי החשד, כדי למנוע את סגירתה של מסעדה של מקורבו, בגלל ממצאי תברואה חמורים שגרמו לתחלואה של כמה אנשים.

ליצמן נפגש היום עם פטרונו האדמו"ר מגור, אחרי פרסום כתב החשדות - וקיבל גיבוי מוחלט. האדמו"ר הורה לליצמן להמשיך לעמוד בראש יהדות התורה. הגיבוי של האדמו"ר מקנה לליצמן חסינות פנים מפלגתית, זאת מאחר שהאדמו"ר מגור קובע מי ייצג את החסידות ברשימת יהדות התורה.


מקורבים לליצמן תוקפים את המשטרה, ואומרים כי החקירות נגדו הן רק בגלל הקשר הקרוב שלו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. לדברי המקורבים, החקירות נפתחו פחות מ-50 יום לפני הבחירות האחרונות וכתב החשדות הגיע גם הוא - 50 יום לפני הבחירות הקרובות.

הפופולריים