אחרי הטענות נגדו: אבי חימי מתפטר, המשטרה פתחה בבדיקה

אבי חימי מתפטר, המשטרה פתחה בבדיקה על הטענות
בחדשות 13 פורסם כי יו"ר לשכת עורכי הדין חשף את עצמו בשיחת וידאו עם עורכת דין • לאחר הפרסום הוא הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו. המשטרה הודיעה שתבדוק את הטענות נגדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עורך דין אבי חימי
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר לשכת עורכי הדין אבי חימי יתפטר מתפקידו. זאת, לאחר הפרסום אמש בחדשות ערוץ 13, לפיו ביצע מעשים מגונים במהלך שיחת וידאו עם עורכת דין שביקשה ממנו המלצה. לפי הדיווח שפרסמה אילה חסון, חימי הפשיל את מכנסיו במהלך שיחת הווידאו שהוקלטה, והחל לענג את עצמו מול אותה אישה. לאחר הפרסום המשטרה הודיעה כי פתחה בבדיקת הטענות נגד יו"ר לשכת עורכי הדין. 

חימי הגיב לפרסומים ואמר: "פרסום זה הינו אלא חלק ממכונת הרעל של מי שפועל לקדם את ההפיכה המשטרית. פעם נוספת אנחנו עדים לדרך המסוכנת שבה פוליטיקאים נואשים פועלים ללא גבולות על מנת לרמוס את כל מי שדעתו שונה מדעתם". עוד הוסיף: "הכפשות לא ירפו את ידיי ואני אמשיך לפעול במלוא הכוח כנגד ההפיכה המשטרית שרוצה לרסק את הדמוקרטיה הישראלית״.

אייל בסרגליק, המתמודד מול חימי על ראשות לשכת עורכי הדין, קרא בעקבות הפרסום לראש הלשכה "להתפטר לאלתר ויפה שעה אחת קודם. אין עו"ד שלא מתכווץ היום מבושה נוכח מעשיו של אבי חימי שהתגלו בתחקיר של אילה חסון. נדרש כאן חשבון נפש ותיקון יסודי ועמוק. לעורכי הדין מגיע שהלשכה והעומד בראשה יפעלו בנקיון כפיים. לשכה שמביאה כבוד לחבריה. לא מה שראינו מחימי וחבורתו בשנים האחרונות״.

גם במערכת הפוליטית הגיבו לפרסומים. השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "החשיפה המזעזעת של אילה חסון הערב על ראש לשכת עורכי הדין אבי חימי מחייבת אותו להודיע באופן מיידי על התפטרותו. חימי שלקח על עצמו בשבועות האחרונים את תפקיד מטיף המוסר הלאומי, צריך לערוך עם עצמו חשבון נפש עמוק - וכצעד ראשון, כאמור, להודיע לאלתר על התפטרות מתפקידו".

הפופולריים