בעלה של הנרצחת: "הם רצחו את אבא שלי והם רצחו את אשתי מול עיניי"

"אלו שרצחו את אבי - רצחו את אשתי מול עיניי"
רכז המאבק באלימות וקרוב משפחה של ביאן עבאס האשים בריאיון לכאן רשת ב את המשטרה שלא אוספת את כל הנשק במגזר, אך הוסיף: "יש נשק גם במקומות אחרים - למה זה קורה רק אצלנו?" • על הרוצחים: "איך הם ראו את הילדים והמשיכו לירות?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ביאן עבאס
צילום: ביאן עבאס

פאדי, בעלה של ביאן עבאס שנרצחה בפתח ביתה בכפר כנא אמר היום (שני) בבכי: "חשבתי שיקרה לי משהו בחיים, אבל שיקרה משהו לילדים שלי ולאישה שלי?", פאדי טען כי "אותם אנשים שרצחו את אבא שלי הם רצחו את אישתי, כל המשטרה, כל החמולות, כולם יודעים. הם הרגו את אבא שלי מול עיני - ועכשיו הם הרגו את אישתי מול עיני". 

תיעוד: בנה של ביאן

מחמוד נאסר, רכז המאבק באלימות ובפשיעה בוועד ראשי הרשויות וקרוב משפחה של ביאן עבאס, שנרצחה בכפר כנא, אמר בריאיון לכאן רשת ב כי "אף אחד לא מעכל איך היורה הגיע, ראה את האישה עם הילדים - והמשיך לירות". לדבריו בתוכנית סדר יום, "היא קיבלה את הכדורים בחזה. זה יכול היה לפגוע גם בילדים. הם היו באירוע, ראו את אמא שלהם נרצחת מול העיניים. ראו אותה נופלת, שמעו את הצעקות. זה מזעזע".

נאסר האשים את המשטרה בכך שלא אוספת את הנשק שקיים במגזר הערבי, אך הוסיף ותהה: "מצד שני, יש נשק גם במקומות אחרים - למה שם לא יורים באנשים וילדים? למה זה קורה רק אצלנו? אנחנו שואלים גם את השאלות הקשות. זה מקרה שני בתוך שנה במשפחה הזו".

הוא סיפר כי כחצי שעה קודם לרצח עבאס דיברה עם משפחתה בשיחת וידאו. "היא לא דיברה על שום חשש", הוא אמר. "גם היא כנראה לא תיארה לעצמה שזה יגיע לחצר ביתה. זה הלם גדול, אסון אחד לשתי משפחות. מנסים לעכל אותו".

דודה של הנרצחת, ד"ר לטיף נאסר, אמר בתוכנית בחצי היום כי "אי אפשר לדעת על מה הסכסוך, הוא מתגלגל כבר הרבה שנים". הוא סיפר כי "אבא של בעלה נרצח גם". לדבריו, "הפעם היא הקורבן, הלכה מכדור שעולה 2 שקלים. אין לה שום עסק בסכסכוך הזה. אין שלווה גם בתוך הבתים במגזר ההערבי. את לא יכולה להסתכל בחלון, לצאת למרפסת. כל יום שומעים על יריות ורצח". נאסר סיכם וטען: "אין דבר כזה כדור תועה. כדורים נורים באוויר וזה אסור".

סואילה, חברתה של עבאס סיפרה בדמעות בריאיון לתוכנית קלמן ליבמרן כי "היא ישבה בחוץ עם הילד הקטן ועם בעלה - הם היו זוג מושלם". לדבריה, "עכשיו, כשהילדה התעוררה, מה אנחנו אומרים לה? רוצח שלא מאמין באלוהים הרג את אמא שלה בדם קר. כולנו יודעים למי יש נשק. כל שבוע אני לוקחת לוקחת את הבת שלי לטיפול רגשי בגלל שהיא שומעת בלילה את הנשק".

עבאס, בת ה-29, נורתה היום למוות בפתח ביתה בכפר כנא שבגליל התחתון על רקע סכסוך בין חמולות. צוות של מגן דוד אדום עשה בה פעולות החייאה ופינה אותה לבית החולים האנגלי בנצרת, שם נקבע מותה. המתנקשים הגיעו רכובים על אופנוע, נכנסו למתחם הבית וירו מטווח אפס. על פי החשד, היא לא הייתה היעד לירי. בדיוק לפני שנה נרצחה הנערה בת 17, רוזאן עבאס, מירי תועה באותו הסכסוך בין החמולות עבאס ועמארה.

הפופולריים