הנהגת ההורים הארצית: לא לשלוח את התלמידים לביה"ס ביום רביעי

הנהגת ההורים: לא להגיע ללימודים ביום רביעי

הקריאה יוצאת בשל מתווה הבגרויות החדש ועיצומי ארגון המורים שפוגעים בהכנות לבגרויות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיתה ריקה / שביתה בית ספר  13.02.23
צילום: ללא

הנהגת ההורים הארצית קוראת היום (ראשון) להורים ברחבי הארץ שלא לשלוח את ילדיהם בשכבות ז׳-י״ב למוסדות החינוך ביום רביעי השבוע. זאת  במחאה על פרסום מתווה הבגרויות החדש ובשל עיצומי ארגון המורים הפוגעים קשות לטענתם בהכנות התלמידים לבגרויות.

תגובת משרד החינוך: "הארגון טועה ומטעה בעיקר את התלמידים, ובבחינת "נאה דורש ונאה מקיים" כפי שארגון ההורים דורש, שלא יתקיימו שביתות על חשבון התלמידים והתלמידות, כך מצופה גם מהם. הלימודים יתקיימו כסדרם ואנו מצפים מכלל ההורים לשלוח את ילדיהם ללימודים כרגיל".

בתחילת חודש ינואר הודיע קיש כי הוא מבטל את רפורמת "מח"ר" (מורשת, חברה והרוח) של קודמתו בתפקיד, יפעת שאשא ביטון, וכי תלמידי כיתות י' של השנה ייבחנו בבחינת בגרות כרגיל, כמו תלמידי כיתה י"א וי"ב. למרות המתקפה של שר החינוך על הרפורמה של שאשא ביטון, התוכנית החדשה כוללת גם הטמעה חלקית שלה - בכל הנוגע לנושא מיומנויות הלמידה.

הנהלת ארגון המורים החליטה להחריף את העיצומים על רקע חילוקי דעות בעניין תנאי השכר והעבודה של חברי הארגון. הם התחייבו בפני שר החינוך שלא לנקוט בצעדים עד ה-25 במרץ 2023, בתנאי שהאוצר ינהל משא ומתן עימו. אלא שלטענת יושב הראש של הארגון רן ארז, לא נוהל משא ומתן נכון לחודש שעבר והאוצר ביטל פגישה עם הארגון.

הפופולריים