לאחר חשיפת כאן חדשות: ראש עיירית קריית מוצקין יואשם בשוחד

ראש עיירית קריית מוצקין יואשם בשוחד
חיים צורי יואשם גם בחדירה לפרטיות ושיבוש הליכים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיריית קריית מוצקין
צילום: -

אחרי הפרסום בכאן חדשות: הפרקליטות הגישה היום (שני) כתב אישום נגד ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי, בגין לקיחת שוחד, חדירה לפרטיות, ושיבוש הליכי משפט. את העבירות ביצע צורי לכאורה בשתי פרשיות שונות בין השנים 2018-2008, ושלושה חשודים נוספים יועמדו לדין במסגרתן בכפוף לשימוע.

פרשת השוחד בה נחשד צורי נחשפה בכאן חדשות בספטמבר 2019. על פי החשד, בשנת 2017 צורי וחשוד נוסף יצרו קשר ונפגשו עם תושב קריית מוצקין, פעיל בתנועת "רוח חדשה", שפרסם בפייסבוק פוסטים בגנותו של צורי והעירייה. השניים ביקשו לכאורה מהפעיל להסיר את הפוסטים בתמורה למינוי עבורו ועבור אשתו בעירייה. לפי החשד, החשודים גם ביקשו ממנו להעביר להם מידע מתוך הנעשה בפגישות הפעילים של "רוח חדשה" - המתחרה בצורי ובסיעתו.

חיים צורי מסר בתגובה: "הסוף היה ידוע לנו מראש. לא פיתחנו שום ציפיות. הרי היה לנו את דב צור (ראשל"צ), היה לנו את חיים אביטן (חדרה), ועוד ראשי ערים רבים נוספים ועכשיו יש להם אותי. את חיים צורי. תפירת תיקים של הפרקליטות הגיעה עכשיו עד לפתחנו. ובאמת שידענו שזה יגיע. התחושה הייתה שהשימוע 'בכאילו'".

"אני רוצה שתדעו מה האישומים". שלושה נושאים עיקריים: 1. שוחד- נתתי עבודה לסייעת בגנים. 2. שימוש במאגרי מידע- צלצלתי לתושבי העיר להגיד להם מזל טוב ליום הולדת. מעל 25 שנה אני אוסף טלפונים כדי לברך בשמחות ולחבק בעצב. 3. שיבוש הליכי חקירה, וזאת עוד בטרם נפתחה חקירה. בושה לפרקליטות ולכל מי שידו בדבר. תפירת תיקים. בושה. הצדק ייצא לאור. יש לי סבלנות וכוח. כוח שמגיע מכם, התושבים. אין אופציה אחרת", הוסיף צורי. 

הפופולריים