מנכ"ל רשות האוכלוסין: "ביטלנו אלפי תורים שהזמינו בוטים"

"ביטלנו אלפי תורים לדרכונים שהזמינו בוטים"
אייל סיסו סיפר בכאן רשת ב על המאמצים לטיפול בתופעה: "ראינו למשל מספר שהזמין 110 תורים". סיסו הסביר כי "יש מחסור של מיליון דרכונים בישראל ו-600 עובדים שמטפלים בזה". לדבריו, בקרוב הוא יציג מהלך לטפל בתופעה ובמחסור בדרכונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דרכון דרכונים
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מנכ"ל רשות האוכלוסין אייל סיסו התייחס הבוקר (חמישי) למחדל מכירת התורים לחידוש דרכונים. בריאיון לעקיבא נוביק ורינה מצליח בכאן רשת ב הוא סיפר כי לפני החג בוטלו כ-5,000 תורים שהוזמנו לפי החשד על ידי בוטים למכירה. הוא הדגיש: "אני קורא לכולם לא לשלם כסף עבור תורים. נכנסנו חזק מאוד לעניין, עושים מאמץ לדאוג לטפל בו".

האזינו לריאיון עם אייל סיסו

סיסו סיפר כי אין לו אינדיקציה בכמה נמכרים התורים, אך כי מדובר במחיר של בין 500-200 שקלים. הוא הסביר כי "למדתי מעובדים על התופעה. שהם ראו איך התורים נתפסים תוך דקות. זיהינו מספרים שתופסים אותם. אתה רואה מספר אחד שהוזמנו ממנו 110 תורים, או יותר מ-60. מחקנו כ-5,000 תורים לפני החג". 

"אם תנסה היום, כנראה שלא תמצא תור לחודשים הקרובים. אם תנסה ביום ראשון תמצא לימים-חודשים הקרובים, כי ככה עובדת המערכת", הסביר סיסו. "כשמסתכלים על המספרים הגדולים, תופעת המכירה לא מאוד גדולה". 

הוא פירט על הקושי ברשות והוסיף כי "יש פער משמעותי של כמעט מיליון דרכונים שאנשים ממתינים להם. ממה נובע הפער? לא רק הקורונה. גם העובדה שאנשים צריכים דרכונים ביומטריים והם צריכים להגיע פיזית. יש לנו 600 עובדים שמטפלים בזה. אנחנו נצא בתוכנית מסודרת בימים הקרובים שכוללת הוספת עובדים קטנה ושינויים טכנולוגיים". 

הפופולריים