מנהל מרכז מוסווא לזכויות אזרחים ערבים: "הממשלה רוצה מלחמת אזרחים ומאפשרת בלגן במגזר"

"הממשלה רוצה מלחמת אזרחים ומאפשרת בלגן במגזר"
ג'עפר פרח טען בריאיון בכאן רשת ב, ברקע הזינוק במספר הנרצחים בחברה הערבית, כי "בממשלה רוצים להיכנס באום אל פחם כמו שנכנסים במחנה הפליטים ג'נין". מתחילת השנה נרצחו במגזר 59 בני אדם - לעומת 25 בתקופה המקבילה אשתקד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת רצח באום אל פאחם
צילום: זירת רצח באום אל פאחם

מנהל מרכז "מוסווא" לזכויות האזרחים הערבים ג'עפר פרח טען היום (חמישי) בריאיון עם ליאל קייזר ושאול אמסטרדמסקי בכאן רשת ב כי "יש גורמים פוליטים בתוך הממשלה שרוצים מלחמת אזרחים ומאפשרים לבלגן להשתולל בחברה הערבית". דבריו של פרח מגיעים ברקע העלייה החדה במספר הנרצחים בחברה הערבית השנה, שהגיע ל-59, לעומת התקופה המקבילה אשתקד, אז עמד על 25 - פחות ממחצית.

רצח רודף רצח | עוד יום 

פרח המשיך וטען כי בממשלה "רוצים להיכנס באום אל פחם כמו שנכנסים במחנה הפליטים ג'נין". זאת, לדבריו, בזמן שכל הגורמים הפוליטים בחברה הערבית "קוראים למדינה להיכנס ולהוציא את הנשק, ולטפל בילדים שנזרקים לכלא ויוצאים פושעים מאורגנים, במקום לתת להם מסגרות טיפוליות". פרח הוסיף כי "כל אדם שנכשל בתפקידו היה מתפטר. כשיש 60 נרצחים בחברה הערבית, אני לא מבין מה המפכ"ל ומפקדי מחוזות עושים בפיקוד המשטרה".

הלילה שני בני אדם התווספו למניין הנרצחים בחברה הערבית. בת 33 נדקרה למוות בביתה שבפזורת אבו קרינאת בערערה שבנגב. במקרה רצח נוסף בכפר יאסיף שבצפון, נורה למוות גבר. שני בני אדם נוספים נרצחו הלילה, והשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הודיע כי יקיים הערכת מצב יחד עם המפכ"ל יעקב שבתאי וגורמים רלוונטיים נוספים.

הפופולריים