פרשת יוסף סלמסה – הסיפור שצריך להדאיג את כולנו

פרשת יוסף סלמסה – הסיפור שצריך להדאיג את כולנו
קרן נויבך מביאה את כל הפרטים על פרשת מותו של הצעיר, ותוהה אם המשטרה תעשה את התיקון הדרוש מול משפחתו ומול קהילת יוצאי אתיופיה כולה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

פרשת מותו של יוסף סלמסה צריכה להטריד את כולנו. על אף סימני השאלה הרבים, תיק החקירה נסגר ואיש לא הועמד לדין. הסיפור הטראגי והתנהלות הרשויות היו במוקד המחאה של קהילת יוצאי אתיופיה בישראל בשנת 2015.

המשפחה פנתה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), שזימנה את סלמסה לחקירה. הוא חשש להגיע, והתיק נסגר. שלושה חודשים מאוחר יותר, סלמסה יצא ממקום עבודתו ולא שב. גופתו נמצאה יומיים לאחר מכן בתחתית מצוק המחצבה בבנימינה, אבל עד היום משפחתו לא יודעת ממה הוא מת.

הסיפור מתחיל ב-1 במרץ 2014. סלמסה, צעיר בן 22, שותה בירה עם חבר בגינה הציבורית ליד הבית שלו בבנימינה. למשטרה הגיע דיווח על אדם שתוי שמנסה לפרוץ למבנה, והשוטרים מחליטים – ללא סיבה נראית לעין – כי סלמסה הוא החשוד. למרות שהרים את ידיו, השוטרים ירו בו באקדח טייזר והוא נלקח לתחנת המשטרה. אזוק ופצוע הוא הושלך בחצר התחנה, וכך גם מצאו אותו הוריו. לטענת השוטרים, הוא תקף אותם.

"יש פה כל כך הרבה סימני שאלה, אף אחד לא חוקר את זה", אומרת אחותו, בנצ'ק סלמסה. "אם במקרה כזה לא מעמידים שוטרים לדין, אז זו מדינה לא דמוקרטית, זו מדינה דיקטטורית".

הפופולריים