השחקנית נטלי פורטמן: מסרבת להגיע לישראל כדי לקבל פרס

נטלי פורטמן סירבה להגיע לישראל כדי לקבל פרס
הכוכבת הבינלאומית שנולדה בישראל ויתרה על פרס בשווי מיליון דולר והודיעה כי האירועים האחרונים בארץ גרמו לה לצער רב. בתגובה, קרן פרס בראשית ביטלה את טקס הענקת הפרס השנתי שלה "כדי להמנע מפוליטיזציה של האירוע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נטלי פורטמן
צילום: צילום: אי-פי

קרן פרס בראשית ביטלה את טקס הענקת הפרס השנתי שלה לשחקנית נטלי פורטמן לאחר שזו הודיעה כי תסרב לבוא לישראל לקבלו. פורטמן, שחקנית ובמאית אמריקנית ממוצא ישראלי, הודיעה כי הארועים האחרונים בישראל גרמו לה לצער רב וכי היא אינה חשה בנוח להשתתף בארועים פומביים בישראל.

הכוכבת לא פירטה באלו ארועים מדובר אולם סביר שהיא התייחסה לתקריות בגבול ברצועת עזה. פרס קרן בראשית הוא בסך מיליון דולרים ונחשב לאחד היוקרתיים ביותר בעולם היהודי. קרן פרס בראשית הביעה צער על החלטתה של פורטמן ומסרה כי החליטה לבטל את טקס הענקת הפרס כדי להמנע מפוליטיזציה של האירוע.

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה להודעתה של השחקנית, ואמרה כי הצטערה לשמוע שפורטמן "נפלה כפרי בשל לידיהם של תומכי ה-BDS. נטלי, שחקנית יהודיה, שנולדה בישראל, מצטרפת למי שמתייחס לסיפור ההצלחה והפלא של תקומת ישראל כ'סיפור על חושך וחושך'".

פורטמן נולדה בירושלים בשם נטע-לי הרשלג. בהיותה בת ארבע, עברה עם משפחתה להתגורר בארצות הברית. בשנת 2011 זכתה בפרס אוסקר לשחקנית הטובה ביותר עבור תפקידה בסרט "ברבור שחור". ב-2006 יזמה יחד עם הפדרציה היהודית ערב התרמה למען מדינת ישראל, שמטרתו העיקרית הייתה לשקם את הצפון לאחר מלחמת לבנון השנייה.

הפופולריים