אלפים חגגו את ניצחונה של ברזילי באירוויזיון: "אל אל ישראל"

אלפים חגגו את ניצחונה של ישראל באירוויזיון
בכיכר רבין רקדו אלפים לצלילי "טוי" וקפצו לברכה, בירושלים חגגו בשוק מחנה יהודה ובליסבון שרו בבית המלון של המנצחת בתחרות. ברזילי: "שמחה על הזכות לשמח את העם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החגיגות בכיכר רבין, הלילה
צילום:

אלפי בני אדם חגגו לפנות בוקר (ראשון) בתל אביב וירושלים את זכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון בפורטוגל. בליסבון חגגו עשרות ישראלים מחוץ לאולם שבו נערכה התחרות, ואף בבית המלון שבו מתארחת ברזילי.

בכיכר רבין שבתל אביב חגגו אלפים את ניצחונה של ישראל באירוויזיון, לראשונה מאז זכייתה של דנה אינטרנשיונל ב-1998, וקראו "אל אל ישראל". בשוק מחנה יהודה בירושלים חגגו מאות בני אדם אל תוך השעות הקטנות של הלילה.

צפו במשדר המיוחד לאחר הזכייה:

ברזילי עצמה אמרה במסיבת עיתונאים אחרי זכייתה: "איזה כיף, הזכות לשמח כל כך הרבה אנשים והזכות לשמח את העם שלך זה משהו שלא הרבה אנשים מקבלים. אני גאה ונרגשת שזה המצב ושזה קרה בכזאת חיוביות. אני מאושרת, תודה רבה". יואב צפיר, ראש המשלחת הישראלית לאירוויזיון, אמר הבוקר בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב': "אנחנו שיכורים ולא מיין. זה היה ניצחון מתוק שלא היה בכיס שלנו, אבל האמנו כל הדרך שנצליח. הקהל בבית הראה לכולם מי צריך לזכות, בלי אינטרסים זרים". צפיר הוסיף: "נטע נולדה לזה,היא סמל, והיא עומדת להיות כוכבת גדולה בעולם".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך את ברזילי על ניצחונה: את השגרירה הכי טובה של ישראל, כפרה עליך", אמר נתניהו. יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין מסר: ״לא רק השגרירות מגיעה לירושלים - גם הארוויזיון. אני מברך בחום את נטע ברזילי על זכייתה הערב בארוויזיון. הניצחון העלה את לב העם על גדותיו והביא גאווה לאומית לכולנו״.

הנציגה הישראלית זכתה ב-529 נקודות והקדימה את אלני פוריירה, נציגת קפריסין, שזכתה ב-436 נקודות, בתום דו קרב ראש בראש עד הרגע האחרון. סזאר סמספון האוסטרי זכה ל-342 נקודות שהביאו אותו למקום השלישי.


הפופולריים