בניו של שר בממשלה עוכבו בחשד לשוחד

בניו של שר בממשלה עוכבו בחשד לשוחד

החשד הוא כי השניים עבדו בעיריית ביתר עילית ויחד עם עובדים נוספים היו מעורבים במחיקת חוב למוסד חינוכי בעבור פרישת מועמד שרץ לראשות העיר צפת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שטרות, כסף, כסף ישראלי, מזומן
צילום: צילום: נתי שוחט, פלאש 90

שני בניו של שר בממשלה עוכבו יחד עם חשודים נוספים בחשד למעורבות בעבירות של טוהר המידות, בקשר להעברת כספים למוסד חינוכי בביתר עילית, כך הותר היום (שני) לפרסום. החשד הוא שהתקיימה עסקת שוחד במסגרתה יימחק חובו של מוסד חינוכי עבור עיריית ביתר עילית, תמורת הסרת מועמדות של מתמודד לראשות עיריית צפת בבחירות המוניציפליות ב-2018. החקירה החלה לפני כשלוש שנים וכל החשודים במעשים הם עובדי ציבור.

באוקטובר 2018, לפני הבחירות לרשויות המקומיות, התמודד אליעזר לזר לתפקיד ראש עיריית צפת ולאנשים אחרים היה אינטרס שימשוך את מועמדותו כדי לאפשר לנציג המקורב אליהם להיבחר. התמורה שהציעו – עיריית ביתר עילית תעביר 800 אלף שקלים למוסד חינוכי תמורת משיכת התמודדות של לזר לראשות עיריית צפת.

חקירה סמויה התנהלה במשטרה יותר משנתיים והבוקר היא הפכה לגלויה. שניים מהחשודים בפרשה הם כאמור בנים של שר בממשלה, כאשר בזמן ביצוע המעשה הפלילי הוא לא היה בתפקיד. לפי תחקיר "הארץ", גם שמו עלה בפגישת השוחד בביתר עילית, ועלתה הצעה שאותו אדם יהיה ערב להסכם. אחד מבניו הטיל וטו ואמר שאביו הוא חבר כנסת ולא יחתום על שום מסמך. שני הבנים נחקרו הבוקר ביאח"ה ושוחררו בתום חקירתם.

הפופולריים