השר בן גביר הרתיע? מנסור עבאס נגד דברי דובר המשטרה: "לא מחובר"

מנסור עבאס נגד דברי דובר המשטרה: "לא מחובר"
יו"ר רע"ם השיב בריאיון בכאן רשת ב לטענה כי כניסת בן גביר לתפקיד ייצרה הרתעה בחברה הערבית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנסור עבאס איתמר בן גביר
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דובר המשטרה נצ"מ אלי לוי, טען בריאיון לכאן רשת ב בשבוע שעבר כניסתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר לתפקיד יצרה הרתעה גדולה מאוד, בעיקר במגזר הערבי: "יש איזו דריכות לקראת הכניסה שלו", סיפר. יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, השיב לדבריו בריאיון היום (חמישי) לעקיבא נוביק ורינה מצליח טען כי דובר המשטרה "לא מחובר לחברה הערבית".

ח"כ עבאס אמר בריאיון כי רק מכיוון שהתופעה הזו מתרחשת במגזר הערבי, זוהי תגובתו של לוי. "הוא אומר שמה שהיה חסר לחברה הערבית זה שר שיעשה עליהום ויפחיד את החברה הערבית. מה ההתייחסות הזו?", אמר עבאס.

"כאילו עכשיו יש סופרמן שהחברה הערבית מפחדת ממנו, שלטון החוק מתחזק, המשילות מתחזקת, וזה לא נכון בכלל", טען. "אבל מצד שני", הוסיף עבאס, "דובר של ארגון סטטוטורי, משטרת ישראל, יבוא ויציג את משטרת ישראל כמשהו אחד. לא – זה דרג שיש לו דעות פוליטיות, וזה דרג מקצועי".

עבאס הוסיף לומר כי ממילא קיימות בעיות אמון בין האזרח למשטרה וישנם מתחים שקיימים בעניין הזה, אז שלא יתייחס לשניהם כאחד. "כאשר יבוא מישהו מהחברה הערבית ויגיד משטרת בן גביר – אנשים לא יבינו את זה, אלא דרך ההתבטאות הזו", הוא אומר. "משטרת ישראל חייבת לשמור על עצמאותה, לקיים את החוק, להיות מקצועית ולהבדיל את עצמה לא רק מהשר הנוכחי, מכל שר אחר". 

הפופולריים