תיעוד: דרדור הפח במחאת החרדים שגרם לפציעתה של אם ל-10 באורח קשה

תיעוד: הפח הדדרדר ופצע קשות אם ל-10
האישה נפצעה באירוע החמור לאחר שנפגעה מהפח הגדול במהלך הפגנת החרדים • בן הדוד של הפצועה: "אלה היו שני אנשים שלבושים כחרדים, שאינם חרדים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד דרדור הפח בהפגנת החרדים בירושלים
צילום: צילום: כיכר השבת

מירל ג'לובסקי, אישה בת 40 ואם ל-10 ילדים, נפצעה בליל חמישי האחרון בירושלים לאחר שנפגעה בפלג גופה העליון מפח זבל גדול שדורדר לעברה, במהלך הפגנות של חרדים בעיר. בתיעוד שהתפרסם היום (ראשון) מהאירוע נראים המפגינים מזיזים את הפח ומדרדרים אותו, תקרית חמורה שבסיומה נפגעה האישה באורח קשה מאוד. 

המקרה התרחש בסמוך להפרות סדר אלימות וממושכות באזור רחוב יחזקאל ובהמשך באזור בר אילן, שם מאות מפירי סדר התפרעו, יידו אבנים, הציתו ודרדרו פחי ענק וחסמו את ציר התנועה. המשטרה פתחה בחקירה במטרה להתחקות אחר המעורבים במעשה החמור ולמצות עמם את הדין.

מוטקה בלוי, בן הדוד של מירל, אמר בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב כי מי שדרדר את הפח היו "שני אנשים שלבושים כחרדים, שאינם חרדים". לדבריו, מדובר ב"מידע מאומת" שקיבל מהמשפחה וכי אלו "אנרכיסטים, שאין להם קשר לרבנים".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

התקרית הקשה גררה תגובות קשות גם מצד ראש הממשלה יאיר לפיד: "שולח איחולי החלמה לאישה שנפצעה - וקורא למשטרה למצות את הדין בחומרה עם האשמים". שר האוצר אביגדור ליברמן התייחס לאירוע: "ההתעלמות של ההנהגה החרדית, ומנהיגי ש"ס ויהדות התורה, מהמהומות האלימות וההתפרעויות מצד מאות חרדים קיצוניים היא מקוממת".  

יושב ראש יהדות התורה יצחק גולדקנופף גינה את האירוע: "מגנה בחריפות את ההתפרעות של קומץ מפגינים אמש, שהביאה לפציעתה באורח קשה של עוברת אורח תמימה. כל מחאה, חשובה ככל שתהיה חייבת להעשות על פי כללי החוק ותוך שמירה על כללי הסדר הציבורי".

יו״ר ש״ס אריה דרעי: "הזדעזעתי לשמוע על האירוע החמור ברחוב בר אילן בירושלים, בו מפגינים משולחי רסן גרמו לפציעה קשה בתושבת העיר. אלימות והתפרעות איננה מחאה, אלא חילול ה׳ ואני מוקיע אותן מכל וכל. את הפורעים הללו שמטילים אימה על תושבי ירושלים חייבים לעצור בהקדם ולמצות עמם את הדין״.

הפופולריים