ח"כים ביקרו במעון לנערות בסיכון ושאלו על מערכות היחסים שלהן עם ערבים

ח"כים שאלו נערות בסיכון על קשריהן עם ערבים
אלמוג כהן, לימור סון הר מלך ומיכל וולדינגר ביקשו מהצוות המקצועי במקום לחזק את הזהות והתכנים היהודיים שמועברים לנערות • גורמי טיפול: "עלול לפגוע בתהליך השיקום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נוער בסיכון, אילוסטרציה
צילום: צילום: גטי אימג'ס

בביקור שנערך אתמול במעון הנעול לנערות בסיכון 'מסילה', בו לקחו חלק חברי הכנסת אלמוג כהן ולימור סון הר-מלך מעוצמה יהודית וחברת הכנסת מיכל וולדינגר מהציונות הדתית, השלושה ביקשו מהצוות המקצועי במקום לחזק את הזהות והתכנים היהודיים שמועברים לנערות המטופלות. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב. כמו כן, בשיחות עם הנערות חברי הכנסת שאלו על מערכות היחסים שלהן עם גברים ערבים ועל סוגיית ההתבוללות.

לכאן חדשות נודע כי הביקור אושר על ידי משרד הרווחה שמחויב לאשר לחבר כנסת ביקורים, במסגרת החסינות, גם במסגרות נעולות. לפני הביקור חברי הכנסת שוחחו עם הורים של נערות, ללא תיווך ואישור הרווחה. במעון מסילה שוהות נערות שהוצאו מבתיהן, וביניהן גם כאלה שלעיתים נפגעו בביתן.

גורמי טיפול מתחום הרווחה ששמעו על הביקור והנושאים שעלו אמרו כי "העיסוק בהתבוללות בתוך מסגרת רגישה כל כך עלול לפגוע בתהליך השיקום של הנערות". לדבריהם, "החשש הוא שהאג'נדה הימנית הרדיקלית, וזאת שללא ספק מונעת מגזענות כלפי ערבים, תחדור אל תוך מסגרות הטיפול של הרווחה".

ח"כ אלמוג כהן, עוצמה יהודית. צילום: יונתן זינדל פלאש 90

תגובת ענת גופשטיין מארגון להב"ה: "קיבלנו תלונות רבות מהורים ונערות החוסות במסילה על המתרחש במקום. על מקרי אלימות וליקויים רבים שעליהם כבר התריע גם מבקר המדינה. אנו מברכים את חברי הכנסת שביקרו במקום למען רווחת הבנות. לצערנו, הנהלת המוסד והתקשורת מנסים להסית את הדיון למקום אחר במקום לדאוג לנערות".

ח"כ אלמוג כהן מסר בתגובה: "הגעתי ביחד עם חברותיי ח"כ לימור סון הר מלך וח"כ מיכל וולדיגר עקב תלונות של הורים לבנות ומדריכים ממעון 'מסילה' שהגיעו לידיי על ליקויים של תנאי תזונה ירודים הקיימים במעון ועל מקרי אלימות שמתרחשים שם. קיבלנו פנייה מהורים שחוששים ודואגים לבנותיהן ועל כך שהם רוצים להוציא אותן ממעון 'מסילה'".

"בעקבות התלונות באנו לבקר במקום בכדי לבדוק ולראות מקרוב האם משרד הרווחה פעל ופועל לתיקון הליקויים שכבר הוציא מבקר המדינה בדו"ח מפורט בנושא. הביקור היה ענייני ומקצועי. ללא שום שאלות בקשר למוצאם של הבנות! כמו"כ ח"כ אלמוג כהן שוחח עם הבנות שאת חלקן אף פעל לאתר ולחלץ ממקומות עוינים (לדוגמא: ג'נין, מ.פ בלאטה וכו') כשהן נעדרו ממעון מסילה והיה חשש לחייהם".

"אם כבר בחרתם לעסוק בכך אז אכן חשוב לציין שחלק מהבנות במעון "מסילה" מנוצלות על ידי ערבים ואין להם מענה. זה לא סוד שאני נגד התבוללות. "הפעילות" שהיו עימי היו עובדותיה של ח"כ לימור סון הר מלך. טוב היה אם הייתם מתעסקים ברווחה ופחות ברכילות ובכלל מסייעים להפחתת סבלן של אותן בנות מקסימות", הוסיף כהן.

הפופולריים