חיילת הותקפה ע"י מאות חרדים בבית שמש, וחולצה ברכב סמוי כשהיא "מחופשת" לחרדית

צה"ל על חשיפת כאן חדשות: "למצות את הדין"

חיילת הותקפה בבית שמש על ידי המון חרדי שרדף אחריה וזרק מכל הבא ליד, וחולצה בעזרת כוחות משטרה. "מאות ילדים, נערים ומבוגרים צעקו לי 'שיקסע' וזרקו עליי אבנים ופחיות". שני חשודים נעצרו במקום • הרמטכ"ל: "מדובר בהתנהגות עבריינית ומחפירה, יש למצות את הדין עם התוקפים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניידת משטרה
צילום: צילום: פלאש 90

חיילת צה"ל הותקפה בקללות ואבנים שלשום בלילה (שלישי) בשכונת יהודה הנשיא בבית שמש. בשיחה עם כאן חדשות, ששודרה בתוכנית של קרן אוזן וזאב קם ברשת ב, שחזרה החיילת את רגעי האימה.

"עמדתי בתחנה, עד שהגיע האוטובוס היו כמה חרדים שקיללו ואיימו עלי. כשהגיע האוטובוס הם איימו על הנהג שהם ישרפו לו את האוטובוס אם הוא יעלה אותי", סיפרה.

החיילת, שעצרה להחליף קו אוטובוס בדרכה לבה"ד 1, סיפרה לכרמלה מנשה כיצד עד מהרה התפתחה התקרית לכדי המהומה אלימה, כאשר המון רודף אחריה, מקלל אותה ומשליך לעברה מכל הבא ליד: "זזתי משם והתחלתי ללכת, והם רדפו אחרי. פתאום התחילו לצאת מהבתים מאות ילדים, נערים ומבוגרים שצעקו לי 'שיקסע' וזרקו עליי אבנים ופחיות. הרגשתי מוקפת וחסרת אונים".

בשלב מסוים פגשה שלוש נערות והתחננה בפניהן שיסייעו לה להיחלץ: "ביקשתי משלוש ילדות שראיתי במקום שיעזרו לי והן אמרו לי נחביא אותך". הילדות הובילו אותה לביתן שם הסתירו אותה כשההמון צר על הבית ומנסה לשבור  את מנעול הדירה. החיילת התקשרה למשטרה ולאחר זמן הגיעו שוטרים ברכב סמוי, ולא בניידת משטרה, מחשש להתלקחות נוספת וחשש של המשפחה ששמרה עליה שמא יחשבו כמשתפי פעולה.

החיילת הולבשה בחצאית שנתנו לה בנות הבית והוצאה מהמקום, אך גם לאחר מכן נמשכו הפרות הסדר במקום והעימותים עם המשטרה עוד זמן מה. "ההמונים עמדו בחוץ והשוטרים פילסו דרך. תוך כדי היציאה החרדים חטפו לשוטר את מכשיר הקשר וזרק אותו להמון שעמד בחוץ. זה היה מזעזע. כל האירוע נמשך משעה עשר בלילה ועד לפנות בוקר", סיפרה החיילת, שנחבלה מהחפצים שהושלכו לעברה. "אם לא המשפחה שהסתירה אותי, אני לא יודעת איך זה היה נגמר", אמרה.

מהמשטרה נמסר: השוטרים הוזעקו למקום וחילצו את החיילת תוך שהכוח מותקף גם הוא. שוטרי תחנת בית שמש עצרו על חם שני חשודים שידו אבנים. החקירה לאיתור כלל המעורבים נמשכת.

"יש קווי דימיון למה שקורה באיראן" - התגובות לחשיפת כאן חדשות

בצה"ל הגיבו לפרסום ואמרו: "הצבא רואה את האירוע בחומרה רבה ומגנה כל אלימות, פיזית או מילולית, כלפי חיילותיו וחייליו. לא יתכן שחיילי צה״ל, שפועלים להגנת המדינה לילות כימים, יותקפו באלימות". הרמטכ"ל אביב כוכבי הוסיף כי "מדובר בהתנהגות עבריינית, יש למצות את הדין עם התוקפים".

מדוברות עיריית בית שמש נמסר כי ראש עירייה ד"ר עליזה מגנה בכל תוקף תקיפתה של החיילת ורואה את המקרה בחומרה רבה. "ראש העירייה שוחחה עם החיילת באופן אישי וחיזקה אותה. כמו כן, שוחחה עם מ"מ מפקד משטרת בית שמש וביקשה, את המצופה, לחקור את האירוע עד תום ולמצות את הנתון בחוק. ראש העיר בית שמש ד"ר עליזה בלוך מדגישה כי בימים של 'ושמחת בחגך', בו עשרות אלפים חוגגים באירועי התרבות בעיר אירוע חריג זה בוודאי אינו מעיד האווירה בעיר וקוראת לכולם לא לתת מקום בשיח למעשים קיצוניים", נמסר.

ראשת אכ"א לשעבר, אלוף (במיל') אורנה ברביבאי התייחסה לאירוע החמור, ואמרה: ״מחפיר, מביש. היחס הזה לא רק לא אנושי, גם לא דתי כשאוכלוסייה מחליטה לתקוף חיילת זה צריך להיות מטופל בחומרה. מאות חרדים ואף אחד לא קם וצעק, לא יכול להיות מצב שחייל או חיילת לא יוכלו  להסתובב במדים באיזה שהוא מקום בארץ"

עוד אמרה ברביבאי: "אין שום סיבה שצה"ל יזהיר חיילים וחיילות שלא להסתובב בעיר בישראל, לא יעלה על הדעת, לא יכול להיות שצה"ל יתדרך חיילים מפני תקיפות של אזרחים בתוך מדינת ישראל. אירוע אסור שיקרה וטוב שייעשה הכל כדי לעצור את האחראים ואת התופעה".

חברת הכנסת יוליה מלינובסקי (ישראל ביתנו) הגיבה על התקיפה: "מה שקרה בבית שמש היום זה פשוט טרור. טרור נגד נשים וטרור נגד המדינה. איך יכול להיות שכוחות הביטחון היו צריכים להציל חיילת בתוך עיר יהודית מלינץ' של מאות מטורפים ואם לא הם, חייה היו יכולים להסתיים. כל ההתפרעות חסרת המעצורים הזאת היא רק בשם 'הצניעות'".

"ישנם קווי דמיון ברורים בין המקרה הזה למה שקורה באיראן, באיראן אישה נרצחה רק כי לא לבשה חיג'אב ולמרבה האימה גם פה בישראל נשים סופגות אלימות כי הן לא מכוסות מספיק", אמרה מילנובסקי. אני דורשת למצות את הדין עם כל המעורבים באירוע ואני מצפה מכל ראשי המפלגות ובפרט מראשי המפלגות החרדיות לגנות בתוקף את מה שקרה שם".

ח"כ מוסי רז (מרצ) בתגובה לתקיפה: "ליבי עם החיילת שנעשה בה לינץ' על ידי ההמון רק כי היא לא מקבלת את אמונתם ומשרתת בצבא. מודה לנערות שהצילו את החיילת. המשטרה איבדה משילות בבית שמש".

השתתפה בהכנת הידיעה - ורד פלמן

 

הפופולריים