זוכתה הנאשמת בריגול למען איראן

זוכתה הנאשמת בריגול למען איראן
בית המפשט קבע כי האישה לא ידעה שבמעשיה יש סכנה לביטחון המדינה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משפט פטיש محكمة
צילום: Gettyimages

בית המשפט המחוזי ירושלים זיכה נאשמת מעבירה של מגע עם סוכן חוץ לאחר שבית המשפט השתכנע כי הנאשמת לא עשתה ולא התכוונה לעשות דבר שיש בו כדי להביא לפגיעה בביטחון המדינה. לפני כעשרה חודשים הוגשו כתבי אישום נגד ארבע אזרחיות ואזרח אחר, כולם עולים מאיראן, בשל קשר שהיה להם עם פעיל מודיעין איראני שהציג עצמו כקבלן יהודי מטהראן או כרווק מוסלמי מטהראן.

ארבע ישראליות, ילידות איראן ודוברות פרסית, מואשמות בקיום קשר ברשת עם גורם מודיעין איראני, שהתחזה ליהודי, וביצוע משימות ריגול בתוך ישראל. כתבי האישום מייחסים לנאשמות,  כל אחד על פי חלקה, ביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת ידיעה העלולה להיות לתועלת האויב וסיוע למסירת ידיעה העלולה להיות לתועלת האויב.

לחלקן מייחסים כתבי האישום - צילום של שגרירויות בישראל, מעקב אחרי בכירים במערכת הביטחון והתקרבות לח"כית קטי שטרית. כתב אישום נוסף הוגש נגד בעלה של אחת הנאשמות, בגין סיוע באחת המשימות.

הפנייה אל האזרחיות הישראליות נעשתה בפייסבוק, על ידי אדם המתגורר באיראן ומכונה בשם "ראמבוד נמדר". לבקשת "ראמבוד", נמשך הקשר בינו לבין הנאשמות באמצעות אפליקציית בווטסאפ. זאת, תוך שהוא נמנע, בשיחות צ'אט מצולמות שניהל עימן, מלחשוף את פניו, בטענה שהמצלמה שברשותו מקולקלת. בשב"כ מציינים כי למרות חשדן של הנחקרות כי מדובר בגורם מודיעין איראני, המשיכו חלקן את הקשר עמו, הסכימו לבצע עבורו משימות שהטיל עליהן, וקיבלו ממנו כסף.

הפופולריים