ברקע המשבר: עימות חריף בין ראש הממשלה לשר האוצר

ברקע המשבר: עימות חריף בין רה"מ לשר האוצר

רה"מ שלח את מנכ"לית משרדו נעמה שולץ להתערב במשא ומתן ולתווך בין הצדדים • ברקע המו"מ, לפיד וליברמן עקצו זה את זה • לאחר הפגישה הערב בין המורים לאוצר, הודיעו המורים על החרפה בצעדים והוסיפו את החינוך המיוחד לעיצומים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יאיר לפיד, יפה בן דויד, אביגדור ליברמן
צילום: צילום: כאן חדשות

10 ימים לפתיחת שנת הלימודיםהמשבר המתמשך במערכת החינוך מביא לעימות פומבי חריף בין ראש הממשלה יאיר לפיד לשר האוצר אביגדור ליברמן ואף לקרב עקיצות בין השניים. הערב (שני) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי שר האוצר ביקש אתמול בפגישתו עם ראש הממשלה שלא להתערב במשבר - בקשה שלפיד סירב לה בתוקף. בנוסף, ראש הממשלה שלח את מנכ"לית משרדו נעמה שולץ להתערב במשבר, כדי להשפיע עד כמה שניתן מטעם ראש הממשלה במשא ומתן בין המורים לאוצר ולתווך בין הצדדים.

מוקדם יותר היום ראש הממשלה ושר האוצר עקצו אחד את השני בציוצים שפרסמו בטוויטר. לפיד כתב: "אני לא אוהב את הדרך שבה מדברים על המורים הוותיקים במשא ומתן הזה". ליברמן הגיב - "לכל מי שלא בקיא בפרטים, לפי ההצעה שהונחה, כלל המורים, הן הצעירים והן הוותיקים יהנו מתוספות שכר".

הערב מסר משרד האוצר כי הפגישה שהתקיימה היום עם הסתדרות המורים הסתיימה ללא התקדמות. הפגישה נערכה כחמש שעות. אחרי הפגישה, הסתדרות המורים הודיעה על החרפה בעיצומים - לא יתקיימו ימי היערכות ומפגשי היכרות עם הורים בחינוך המיוחד. שר הביטחון בני גנץ כתב לראש הממשלה יאיר לפיד: "לכנס מחר את הממשלה - חינוך ילדינו חשוב כמו ביטחון אזרחינו".

גם אתמול הסתיימה בלי תוצאות הפגישה בין הסתדרות המורים לנציגי האוצר. עם זאת, נמסר שהפגישה נמשכה שש שעות והייתה עניינית יותר מהפגישה שהתקיימה לפני ואף רגועה יותר. לצד זאת, גורמים שנכחו בחדר הדיונים סיפרו כי לא דובר סלע המחלוקות.

בפגישה אתמול עלו לדיון נושאים הנוגעים לתגמול המורים על טיולים ותגמול על ימי היערכות, אך לא דובר על מסגרת התקציב להסכם, העלאת שכר המורים בעלי ותק וימי החופשה. לאחר הפגישה התקיים דיון סיכום של אנשי משרד האוצר עם מנכ"לית משרד החינוך. זמן קצר קודם לכן כתב שר האוצר ליברמן בפייסבוק כי "יש פערים אמיתיים בין הצדדים, בשל גישות שונות ברמה העקרונית".

הפופולריים