חשש לקריסת בניין מגורים בלוד: "הזנחה של שנים"

חשש לקריסת בניין בלוד: "הזנחה של שנים"

הבניין, ברחוב צמח צדק בעיר, פונה לאחר שמהנדסת העירייה קבעה שיש לפנות את הדיירים מידית. בריאיון לכאן רשת ב אמרה כי מצב הבניין הושפע גם מתוספות בנייה שלא על פי התקנים • הדיירים פונו באופן זמני לבית כנסת סמוך, עד שייבדק באופן יסודי האם ניתן לחזק את היסודות ועמודי הבניין
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין מגורים בלוד פונה מתושביו
צילום: דוברות כבאות והצלה לישראל, תחנת איילון

תושבי בניין מגורים בלוד פונו מבתיהם הבוקר (שלישי) מחשש לקריסת הבניין, ברחוב צמח צדק בעיר. שני צוותי כיבוי אש איילון הוזנקו למקום, ולאור הממצאים מפקד המשמרת הזניק את מהנדסת העירייה, שקבעה כי יש לפנות באופן מידי את הדייריים מחשש לקריסה.

בריאיון בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, אמרה מהנדסת העיר לוד, גל גבריאל, כי הבניין רעוע כתוצאה של הזנחה: "המקרה הוא תוצאה של הזנחה מרובת שנים של תשתיות בקרבת הבניין בשטח המגרש, וכתוצאה מתוספות בנייה לא על פי התקנים. אלו דברים שצריכים להיות באחריות התושבים ובבקרה שלהם", אמרה לאסתי פרז.

האזינו לריאיון המלא עם מהנדסת העירייה

הבניין, בן ארבע קומות, ובו שמונה דירות, ייבדק באופן יסודי על ידי מהנדס קונסטרוקציה וקבלן רשום של העירייה - שייבחנו האם ניתן לחזק את היסודות ועמודי הבניין. כל זאת לאחר שבאחד מעמודי היסוד הפינתיים של הבניין נמצאו סדקים עמוקים, ומהנדס קבע כי קיימת סכנה חמורה ומיידית לקריסת העמוד ואובדן היציבות הכללית של הבניין.

פינוי דיירי הבניין. (צילום: דוברות עיריית לוד)

גורמי החירום של העירייה בסיוע כוחות המשטרה והכיבוי פעלו במהירות לפינוי הדיירים, לבית כנסת סמוך, עד להשלמת הבדיקה על ידי מהנדס מבנים מסוכנים. מהעירייה נמסר כי הבניין יישאר ריק מאדם עד לסיום הבחינה המקצועית וחוות הדעת של מהנדסת העירייה.

בדיקת הבניין שפונה. (צילום: דוברות עיריית לוד)

הפופולריים