מדוע מרים לא מצליחה לשכור דירה בלוד?

מדוע מרים לא מצליחה לשכור דירה בלוד?
כבר חודש מרים מג'דלה בת ה-29 מחפשת דירות בעיר • לאחר שנתקלה במספר סירובים וגם בחוסר מענה, מתווכת בעיר סיפקה לה תשובה שאליה לא ציפתה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוד, 08.05.14
צילום: צילום: משה שי, פלאש 90

כבר חודש שמרים מג'דלה בת ה-29 מחפשת דירות בלוד, לאחר שהתקבלה לעבודה חדשה בעיר בתחום משאבי אנוש. אחרי שנתקלה במספר סירובים ואף חוסר מענה, השבוע קיבלה תשובה שלא ציפתה לה ממתווכת בעיר, שלדבריה בעלי הדירה פשוט לא מעוניינים להשכיר את דירתם לערבים.

בשיחה עם כאן חדשות, הבוקר (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, סיפרה מרים כי בשיחות הראשוניות עם בעלי הדירות או המתווכים היא מתקבלת בשמחה, ולאחר ששולחת הודעה בוואטספ, שם הם רואים את כיסוי הראש שלה, חלקם מתעלמים ומפסיקים לענות. לטענתה, אחרים אומרים לה חד וחלק כי אינם מעוניינים להשכיר דירה לאנשים ערביים.

מרים מג'דלה (צילום: טל רביב)

המקרה לא גרם למרים לוותר והיא המשיכה לחפש דירות. אלא שבפעם הבאה, שוחחה עם בעלי דירה שאמרו לה כי מבחינתם יוכלו להשכיר לה את דירתם, אלא שוועד הבניין וחברת הניהול מטילים קנסות על מי שמשכיר את דירתו לערבים. 

אותה בעלת דירה חזרה אליה כעבור רבע שעה ואמרה שמצאו שוכרים אחרים והדירה אינה רלוונטית. אלא שבדיקה קצרה ביד 2 מראה שהדירה עדיין מוצעת להשכרה. היום מרים ממשיכה להתגורר בדירתה ברמת גן ועדיין מחפשת אחר דירה באזור רמלה-לוד, אך התחושות הקשות עדיין מלוות אותה.

כששיתפה את חברותיה סיפרה שהן לא הופתעו. לדבריהן, ישנם אזורים שלמים בעיר שלא משכירים לערבים. לדברי מרים, היא גרה בדירות בגבעת שמואל וברמת גן ומעולם לא נתקלה בגילויי גזענות.

הפופולריים