ההתעללות ב"המשפחתון של טולי": הסייעות הורשעו ב-28 סעיפים

ההתעללות בגן טולי: הסייעות הורשעו ב-28 סעיפים

הסייעות הודו בעבירות המיוחסות שלהן במסגרת הסדר טיעון. האישומים נגדן כוללים עשרות עבירות של תקיפת קטין והתעללות. ההורים מסרו אחרי גזר הדיו: "עכשיו השביל שלהן לנווה תרצה כבר סלול. היום זו נקודת האור הראשונה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד מההתעללות בגן ברמלה 5
צילום: -

ההתעללות ב"המשפחתון של טולי": בית המשפט המחוזי מרכז הרשיע היום (רביעי) את ארבע סייעות הגן ב-28 אישומים שכוללים עשרות עבירות של תקיפת קטין והתעללות. ההרשעה בוצעה במסגרת הסדר טיעון, שכלל כתב אישום מתוקן. הסייעות רוחמה סעד, נירית שויד, נגה צאצאשוילי ואורלי שרגני הודו כל אחת במיוחס לה במסגרת ההסדר. 

ג'ני אלבו שבנה היה בגן, אמרה לאחר גזר הדין: "סוף סוף אפשר להוריד את המילה 'לכאורה' ולצעוק בקולי קולות שיש פה ארבע מתעללות. הן היו רואות אותנו ברחוב ואומרות 'תנו לבית המשפט לקבוע', והנה, בית המשפט עשה את שלו. עכשיו השביל שלהן לנווה תרצה כבר סלול". נועה חרתי, שבתה הייתה בגן, הוסיפה: "היום זו נקודת האור הראשונה, אין לכאורה, עשיתן מעשים נוראיים שאנחנו והילדים שלנו כבר שנתיים משלמים את המחיר עליהם". 

מנהלת הגן ליטל ברסי, הורשעה בחודש שעבר בהסדר טיעון בהפרת הוראת דיווח ובתקיפת חמישה פעוטות. בפרקליטות ידרשו עונש של שנתיים מאסר למנהלת. הסנגורית תבקש להסתפק בעבודות שירות אחרי גיבוש ההסדרים. משפחות הקורבנות נתנו את הסכמתן להסדר.

נגד ברסי הוגש בחודש פברואר כתב אישום בגין בתקיפת פעוטות ובהפרת חובת דיווח. כתב האישום מייחס עבירות של תקיפת פעוטות לסייעות בטי זיתון בת ה-51, ענבר דוניו בת ה-31 וקלודין מאיר בת ה-28. מנהלת הגן והסייעות מואשמות כי תקפו 11 פעוטות בהזדמנויות רבות במהלך עבודתן בגן, בין השאר במכות, במשיכות, בהטחות, בהשלכת חפצים לעברם והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות.

על פי כתב האישום המקורי, ברסי שימשה בעלים ומנהלת הגן, ואף הייתה בעצמה גננת בגן. במהלך השנים 2020-2018, בהיותה מנהלת הגן, ברסי הייתה מודעת לאווירה האלימה בין השאר על ידי כך שעודכנה מספר רב של פעמים על ידי הורי הפעוטות בדבר סימני חבלה על גופם. כמו כן, הייתה עדה לאירועים בהם סייעות נקטו באלימות ותקפו קטינים, ואף עודכנה על כך מצד סייעות אחרות. למרות זאת, נמנעה ברסי מדיווח על המעשים לגורמים הרלוונטיים, ואף נהגה בעצמה בצורה כוחנית כלפי הפעוטות.

עוד עלה כי בכמה הזדמנויות, אחזה ברסי בחוזקה בפעוטות מהמותן או מהכתפיים והושיבה אותם בכח על הכיסא. במקרה אחר הנחתה את הנאשמת ענבר דוניו לקשור פעוט לכיסא ללא יכולת לזוז. כתב האישום מתוסף לכתב אישום נוסף, שכבר הוגש, נגד ארבע סייעות נוספות בגן בגין התעללות בפעוטות. הסייעות רוחמה סעד בת ה-37, נירית שוויד בת ה-46, ננה (חני) צאצאשווילי בת ה-50 ואורלי שרגני בת ה-37 נאשמות בהתעללות בקטין ותקיפת קטין על ידי אחראי.

הפופולריים