הסכסוך בין מחוסרי בית שהקפיץ את המשטרה: המחדל בחקירת היעדרות מוישי קליינרמן

מחדל המשטרה בחקירת היעדרותו של מוישי קליינרמן
את החיפושים מנהלים שוטרי מחוז ש"י על אף שאינם מכירים היטב את גזרת מירון • שחרור החשוד במעורבות בפרשה - במשטרה סבורים שכיוון החקירה שעלה עדיין רלוונטי. מקורב לחקירה: "השחרור אינו מעיד על כך שלמשטרה אין קצה חוט" • קליינרמן בן ה-16 נעדר כבר יותר משלושה חודשים ונראה לאחרונה באזור מירון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוישי קליינרמן
צילום: מוישי קליינרמן

פרסום ראשון - מחדל חקירת המשטרה: מעצר החשוד בהיעלמות הנער מוישי קליינרמן התחיל משיחת טלפון של חסר בית לגורם אזרחי שמעורב בחיפושים. בשיחה טען כי חסר בית שעמו הוא מסוכסך נראה עם הנער. במשטרה ייחסו לשיחה פריצת דרך - וגילו שאין קצה חוט. כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. בנוסף, את החיפושים מנהלים שוטרי מחוז ש"י על אף שאינם מכירים היטב את גזרת מירון. 

היום שוחרר החשוד היחיד בפרשה לאחר שישה ימים, ללא תנאים מגבילים. בחדשות הערב פורסם כי במשטרה סבורים שכיוון החקירה שעלה עם מעצרו בשבוע שעבר עדיין רלוונטי, וייתכן ששוחרר כי אין בידי המשטרה מספיק ראיות שיאפשרו לה לבקש להאריך את מעצרו בשנית. מקורב לחקירה אמר לכאן חדשות: "השחרור אינו מעיד על כך שלמשטרה אין קצה חוט". 

קליינרמן נעדר כבר יותר משלושה חודשים ונראה לאחרונה באזור מירון. ביום חמישי האחרון דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי במשטרה מקווים להגיע לפריצת דרך בחקירת ההיעלמות ביממות הקרובות, וכי בני המשפחה עודכנו על כך. עוד דווח כי למעצר החשוד בשבוע שעבר הביאה שיחת טלפון.

גיטי, אימו של קליינרמן אמרה בעקבות המעצר, בריאיון לדב גיל-הר בחדשות הערב: "בהתחלה הרגשנו מאוד לבד וחסרי אונים. בחודש וחצי הראשונים, בזמן הקריטי, לא מספיק הבינו שהמצב כזה חמור ומסוכן. בזכות אנשים טובים, עכשיו המפכ"ל נכנס לתמונה והגורמים הרציניים עובדים והם איתנו בקשר יום-יומי. מקווים לבשורה טובה".

שמואל קליינרמן, אביו של מוישי, סיפר בריאיון לכאן חדשות בשבוע שעבר: "כל פעם ששואלים אותי עליו אני מרגיש צמרמורת. אני אומר, מוישי, אני אוהב אותך ומתגעגע אליך. לא מפסיק להתפלל שתחזור בריא ושלם".

בהכנת הידיעה השתתפו כרמל דנגור ומשה שטיינמץ

הפופולריים