קואוצ'ר דרוזי תומך בטיפולי המרה - ומסעיר את החברה הערבית

תומך בטיפולי המרה - ומסעיר את החברה הערבית
סערה בחברה הערבית והדרוזית בישראל בעקבות סדרת סרטונים שמפיץ קואוצ'ר דרוזי – נגד קהילת הלהט"ב. בסרטונים שהפכו פופולריים טוען הקואוצ'ר שנטייה מינית היא שיבוש גנטי, ומבטיח שבאמצעות טיפולי המרה הוא יכול לתקן אותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נופר משה - הקואוצ'ר הדרוזי
צילום: נופר משה - הקואוצ'ר הדרוזי

הקואצ'ר מרואן אבו סעדה עורר סערה ברשת בעקבות סדרה של סרטונים באינסטגרם ובטיקטוק בהם טען שנטייה מינית היא שיבוש ביולוגי ואף סיפר על טיפולי המרה שהוא מבצע. "יש שיבוש בהורמונים וזה גורם לבן אדם להיות הומו או לסבית", אמר אבו סעדה. "עכשיו באה אליי מישהי ואמרה לי מרוואן אני נמשכת לבנות, אמרתי לה חכי רגע, לפני שאת מחליטה שאת נמשכת לבנות, בואי נסדר את ההורמונים שלך, בואי נדבר". 

מייקל, פעיל בקהילת הלהט"ב בחברה הערבית, אמר על אבו סעדה: "החברה הערבית מאוד שמרנית, ברגע שיש נושא כל כך רגיש, במשפט קטן הוא מבעיר את הכול. הוא בעצם מסית נגד הקהילה. הוא מציג שנטייה מינית זאת בחירה  שניתן לשנות. כשראיתי מה הוא אמר הזדעזעתי". 

היציאה מהארון בעבור צעירים בחברה הערבית היא תהליך מורכב, פעמים רבות הם נאלצים להתנתק מהבית ומהקהילה, וככל סרטון כזה שתופס תאוצה עלול גורם לא מעט נזק. "אני מכיר חבר שעבר תהליך מאוד קשה עד שהמשפחה קיבלה אותו", מוסיף מייקל. "ואחרי ששמעו את הסרטון. הם התהפכו. הם רוצים שהוא יתקן את הנטייה המינית שלו". 

בחוזר מנכ"ל של משרד הבריאות שפורסם לפני ארבעה חודשים נאסרו טיפולי ההמרה בישראל וגורמי מקצוע שיעסקו בטיפולים אלה יהיו חשופים לשלילת רישיון. אבל חוזר המנכ"ל מתייחס לאנשי רפואה בלבד. מה שאומר שקואצ'רים למיניהם יכולים להמשיך לפעול באין מפריע.

ריטה פטרנקו, מנכ"לית הבית השונה של הקהילה הלהט"בית הערבית מספרת כי מכיוון שמרואן לא רופא או עובד סוציאלי, מותר לו לספק טיפול כל עוד הוא לא נחשב טיפול פסיכולוגי. על הנזק שגורם הסרטון, אמרה פטרנקו: כאשר רואים סרטון כזה זה כמו לקחת כמה צעדים אחורה. זה שוב פחד, שוב בושה. זה לא כעס, יותר כאב". 

הפופולריים