הסדר טיעון עם מנהלת "המשפחתון של טולי"

הסדר טיעון עם מנהלת "המשפחתון של טולי"
ליטל ברסי תורשע בהפר הוראת דיווח ותקיפת 5 פעוטות. הושג הסדר גם עם אחת המטפלות. הפרקליטות תדרוש שנתיים מאסר. משפחות הקורבנות מסרו את הסכמתן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת ההורים נגד ההתעללות בגן ברמלה 06.08.20
צילום: צילום: פלאש 90

מנהלת הגן "המשפחתון של טולי" ברמלה, ליטל ברסי, תורשע בהסדר טיעון בהפרת הוראת דיווח ובתקיפת חמישה פעוטות, כך פורסם היום (רביעי) בנוסף לכך הושג הסדר טיעון גם עם אחת הסייעות. בפרקליטות ידרשו עונש של שנתיים מאסר למנהלת. הסניגורית תבקש להסתפק בעבודות שירות אחרי גיבוש ההסדרים. משפחות הקורבנות נתנו את הסכמתן להסדר. 


נגד ברסי הוגש בחודש פברואר כתב אישום בגין בתקיפת פעוטות ובהפרת חובת דיווח. כתב האישום מייחס עבירות של תקיפת פעוטות לסייעות בטי זיתון בת ה-51, ענבר דוניו בת ה-31 וקלודין מאיר בת ה-28. מנהלת הגן והסייעות מואשמות כי תקפו 11 פעוטות בהזדמנויות רבות במהלך עבודתן בגן, בין היתר במכות, במשיכות, בהטחות, בהשלכת חפצים לעברם והתנהגויות אלימות וכוחניות אחרות.

על פי כתב האישום המקורי, ברסי שימשה בעלים ומנהלת הגן, ואף הייתה בעצמה גננת בגן. במהלך השנים 2020-2018, בהיותה מנהלת הגן, ברסי הייתה מודעת לאווירה האלימה בין היתר על ידי כך שעודכנה מספר רב של פעמים על ידי הורי הפעוטות בדבר סימני חבלה על גופם. כמו כן, הייתה עדה לאירועים בהם סייעות נקטו באלימות ותקפו קטינים, ואף עודכנה על כך מצד סייעות אחרות. למרות זאת, נמנעה ברסי מדיווח על המעשים לגורמים הרלוונטיים, ואף נהגה בעצמה בצורה כוחנית כלפי הפעוטות.

עוד עלה כי בכמה הזדמנויות, אחזה ברסי בחוזקה בפעוטות מהמותן או מהכתפיים והושיבה אותם בכח על הכיסא. במקרה אחר הנחתה את הנאשמת ענבר דוניו לקשור פעוט לכיסא ללא יכולת לזוז. כתב האישום מתוסף לכתב אישום נוסף, שכבר הוגש, נגד ארבע סייעות נוספות בגן בגין התעללות בפעוטות. הסייעות רוחמה סעד בת ה-37, נירית שוויד בת ה-46, ננה (חני) צאצאשווילי בת ה-50 ואורלי שרגני בת ה-37 נאשמות בהתעללות בקטין ותקיפת קטין על ידי אחראי.

הפופולריים