משפט זדורוב: בפרקליטות לא מתכוונים לבקש פסילת ראש ההרכב

משפט זדורוב: בפרקליטות לא יבקשו פסילת שופט
השופט אשר קולה הבטיח שלשום החלטה דרמטית וכל הצדדים הבינו כי הוא רומז שאם לא יבקשו את פסילתו או יודיעו שתומכים בו - הוא יפסול את עצמו • השופט דחה את בקשת הפרקליטות לעצור את הדיונים עד שיבהיר את רמיזתו בדיון האחרון על מעשים בלתי חוקיים שבוצעו כלפיו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רומן זדורוב, משפט חוזר 06.04.22
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

משפט זדורוב: בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (חמישי) כי בפרקליטות לא מתכוונים לבקש פסילת ראש ההרכב, אך מחכים לראות כיצד יתפתחו הדברים. השופט אשר קולה הבטיח שלשום החלטה דרמטית וכל הצדדים הבינו כי הוא רומז שאם לא יבקשו את פסילתו או יודיעו שתומכים בו - הוא יפסול את עצמו. עם זאת, נראה שקולה מעדיף שהתביעה תבקש את פסילתו ולא שהוא יפסול את עצמו.


אם הוא פוסל את עצמו, המשמעות הכמעט ודאית שהמשפט בהרכב ובמקום הנוכחי יעצר. לעומת זאת, אם צד מבקש פסילה, אפשר להגיש ערעור, והוא יכול לטעון שאין באמת עילה לפסילה ולצאת מפורשות נגד התביעה.

מבית המשפט נמסר בתגובה כי הם מחכים לפרוטוקול הרשמי לראות את דברי השופט, זאת על אף שהציטוטים הם תמלול של התביעה מתוך הקלטת הדיון. על אף פניות שלנו, שאלותינו אם נשיאת העליון או גורם אחר בהנהלת בית המשפט מתכוונים לברר עם השופט למה התכוון בדברים שנעשו דברים שלא יעשו - לא נענו עד רגע זה.

כבוד השופט, זו לא תוכנית ריאליטי - אלא משפט רצח | תמר אלמוג

אב בית הדין במשפט זדורוב דחה הבוקר את בקשת הפרקליטות לעצור את הדיונים במשפט זדורוב. בקשת הפרקליטות הוגשה בעקבות הודעת קולה כי הוא עשוי לפרוש מהתיק, אלא אם התביעה תגיש הודעה על מתן אמון בו. בתגובה בפרקיטות דרשו לעצור את הדיונים עד שקולה יבהיר את רמיזתו בדיון כי "נעשו כאן דברים שלדעתי אסור שייעשו במדינה מתוקנת".

אמה של תאיר ראדה, אילנה, התייחסה למחלוקת בין קולה לפרקליטות: "אני חושבת שזו תהיה טרגדיה לכל מערכת המשפט אם השופט יתפטר. יש הרמת קולות, יש אי הסכמות, זה בסדר. אבל מפה ועד לעשות ממש קמפיין איך להפיל אותו? והיו אמירות גם בטלוויזיה וגם בעיתונות על הצעה שקולה יסיר את מועמדותו. איפה קרה דבר כזה במדינת ישראל?". 

הדיון שתוכנן להיום מתקיים כסדרו בבית המשפט המחוזי בנצרת ומעידה בו מי שעבדה כמנקה בבית הספר ביום הרצח. בפתח הדיון אמר השופט לצדדים: "העניין טעון פה מבקש מכולם להיות בשקט ולתת לנהל משפט". 

 

בהודעת הפרקליטות היום נכתב כי קולה אמר בישיבת בית המשפט כי מתנהל נגדו קמפיין בתקשורת, תוך "טענה מרומזת לכאורה שהמאשימה היא זו שמובילה את ה'קמפיין' הזה". בנוגע לבקשת קולה כי הפרקליטות תגיש הודעת אמון בו, נכתב כי "הליך של מתן 'הודעת אמון בשופט' אינו מוכר, אין לו יסוד בדין או בכל מקור סמכות אחר". 

לפי הפרקליטות, קולה אמר בדיון בבית המשפט כי: "יש עוד דברים שלא את כולם אני רוצה לחשוף עכשיו. מי שצריך לדעת - יודע, מי שלא צריך לדעת - לא יודע, שנעשו כאן דברים שלדעתי אסור שייעשו במדינה מתוקנת". בתוך כך נטען מצד הפרקליטות כי אמירה שכזו "אינה יכולה להיוותר בערפל", ודרשה כי קולה יבהיר אותה. 

אתמול דווח כי בסוף יום הדיונים במהלך חקירה נגדית שביצעה התביעה לאחד העדים, אמר קולה כי הוא קרוב לפסול עצמו מכס השיפוט: "היה לי פסח שחור. היו עלי לחצים, לא רק מהתקשורת גם מגורמים שאתם לא מכירים. הייתי קרוב לפסול את עצמי, לא עשיתי את זה רק בגלל אילנה ראדה", 

הפופולריים