הרצוג: לעולם נשמור על היכולת להגן על עצמנו בעצמנו

הרצוג: לעולם נשמור על היכולת להגן על עצמנו
הנשיא נאם בעצרת הנעילה של יום הזיכרון לשואה ולגבורה בבית לוחמי הגטאות • נשיאת הבונדסטאג השתתפה לראשונה בטקס בכנסת: "מרכינה ראשי בבושה" • בטקס "לכל איש יש שם" בכנסת קראו נבחרי הציבור שמות של בני משפחתם שנספו בשואה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק הרצוג בעצרת הנעילה ליום הזיכרון לשואה 28.04.22
צילום: צילום: עמוס בן גרשום/ לע"מ

הנשיא יצחק הרצוג אמר הערב (חמישי) בעצרת הנעילה של יום הזיכרון לשואה בבית לוחמי הגטאות: "לעולם נשמור על היכולת להגן על עצמנו בעצמנו". 

ברחבי הארץ ציינו את יום הזיכרון לשואה ולגבורה. לאורך היום נערכו טקסים ועצרות - ביד ושם, בכנסת במוזיאון לוחמי הגטאות וגם במחנה ההשמדה אושוויץ-בירקנאו – שם השתתפו כ-2,000 בני אדם במצעד החיים. 

נשיאת הבונדסטאג בארבל באס השתתפה לראשונה במעמד הדלקת נר זיכרון בכנסת לזכר הנספים בשואה ואמרה: "מרכינה ראשי בענווה ובבושה בפני הקורבנות. מאשמתנו ההיסטורית נובעת מחויבות. עלינו להילחם בנחישות באנטישמיות על כל גילוייה"

צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

20:00 | עצרת בבית לוחמי הגטאות, במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג

לך תזכור: ההיסטוריה של השואה - מרגע שהיא נגמרה | האזינו להסכת עם עקיבא נוביק

אתמול נפתחו אירועי יום השואה בעצרת הממלכתית שנערכה ביד ושם. בדברים שנשא נשיא המדינה יצחק הרצוג, נאמר כי "ההרג ההמוני של העם היהודי, שעתה החשוכה ביותר של האנושות, החל במה שנקרא לימים – 'השואה בכדורים'".

לאחר מכן, הוסיף: "חיית הטרף הנאצית האיצה את תהליכי ההשמדה, עד שהגיעו לממדים מפלצתיים. מיליונים מבני עמנו, עונו. נרצחו. נטבחו. על ידי מכונת הרשע האימתנית ביותר שידעה משפחת האדם". לדבריו, "עלינו לפעול בצורה מלוכדת ונחושה מול הטרור והשנאה שמובילים נגדנו ארגונים ומדינות, ולבצר את עוצמתה של ישראל כקיר ברזל בהגנה מפני אויבינו. הטלת ספק בזכותה של ישראל להתקיים היא לא דיפלומטיה לגיטימית, אלא אנטישמיות לשמה".

הפופולריים