נרצחי הפיגוע: תומר מורד, איתם מגיני וברק לופן

נרצחי הפיגוע: תומר מורד, איתם מגיני וברק לופן

איתם התארס לפני שלושה שבועות, תומר עמד להתחיל עבודה חדשה. חברי ילדות שלהם סיפרו: "הם היו דבק, כולם סביבם" • ברק היה חותר אולימפי מצטיין והניח אישה ושלושה ילדים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנרצחים בפיגוע בדיזנגוף, 07.04.22
צילום: -

ברק לופן, בן 35, תומר מורד ואיתם מגיני, בני 27, הם הנרצחים בפיגוע הירי אמש (חמישי) ברחוב דיזנגוף בתל אביב. מגיני התארס לפני שלושה שבועות עם בת זוגו. הלווייתו של תומר תיערך ביום ראשון בשעה 15:30 ושל איתם בשעה 16:30, שניהם יובאו למנוחות בבית העלמין "פרדס חיים" שבכפר סבא. הלווייתו של ברק תיערך ביום ראשון בשעה 17:30 בבית העלמין בקיבוץ גינוסר.

"הערב הייתה אמורה להיות מסיבת אירוסין שבני הדודים ארגנו - בבית שבו אנחנו עכשיו יושבים שבעה", אמרה אימה של איילה ארד, ארוסתו. "כשהוא לא ענה לה כמה פעמים, היה ברור שמשהו נורא קרה. הייתה להם מערכת יחסים כזו שגם אם הוא היה זוחל על הרצפה הוא היה מוצא דרך להודיע לה שהוא בסדר".

עוד סיפרה אימה של איילה: "הם היו ביחד ארבע שנים. איתם אדם מאוד מיוחד מהגברים החסונים שיודעים גם להרגיש. הייתה להם זוגיות מיוחדת. איילה בשוק, היא מרוסקת. הוא ילד שלנו לכל דבר".


נרצח הפיגוע איתם מגיני וארוסתו איילה ארד

חברם של השניים, אלון גרוסמן, סיפר: "שניהם היו אנשים שאוהבים את החיים. הם היו הדבק, כולם סביבם. הם חיכו לכולם שיצטרפו לבר המקולל הזה". אלון מספר כי כמה מהחברים קבעו להיפגש בבר, ואיתם ותומר הגיעו לפני כולם כדי לתפוס שולחן. "שמענו על הפיגוע והם לא ענו. ניסינו בכל הדרכים האפשריות והם לא ענו. קיווינו שזה לא הדבר הנורא הזה", משחזר אלי.

"תומר למד הנדסת מכונות ואיתם למד מדעי המחשב בדגש על חקר המוח", אמר חברם גל. הוא מספר על הימים האחרונים שקדמו לרצח: "ראינו יחד את המשחק של ליגת האלופות והוא סיפר לי על העבודה החדשה שלו. תכננו את הטיול בפסח שאנחנו עושים כל שנה. תומר דאג להעביר לנו סרטונים שנראה איפה אנחנו הולכים להיות. הם התחילו לחפש דירה חדשה לעבור אליה". "שניהם אנשים שהם אוהבי חיים ומשפחתיים בטירוף" מספר גל ואומר שלכן הם ידעו שמשהו לא בסדר: "ידענו שאם הם לא שולחים אות אחרי חצי שעה - משהו לא הגיוני. גם אם הם היו עם יד אחת הם היו שולחים משהו לאמא".

ראש עיריית כפר סבא רפי סער כתב הבוקר: "התעוררנו לבוקר קשה מנשוא, עם הידיעה הקשה על הירצחם של שני בני העיר היקרים שלנו, חברי ילדות שגדלו והתחנכו בכפר סבא, מטובי בנינו". "לא נתפס והלב נשבר", הוא המשיך והוסיף "התחושות קשות ומעורבות בכעס, תסכול וכאב. אין מלים ואין נחמה למי שאיבדו את ילדיהם. נתמוך במשפחות ונעשה הכול על מנת לשמור על חיינו ולהמשיך במאבק עד שננצח, כי אין לנו ברירה ואין לנו ארץ אחרת".

ברק לופן נפצע באופן אנוש בפיגוע והיום הוא נהרג מפצעיו. הוא גדל בקיבוץ גינוסר, היה נשוי לדנה והותיר אחריו שלושה ילדים. הלווייתו תיערך ביום ראשון בשעה 17:30 בגינוסר. לופן זכה ב-2006 במדליית ארד באליפות אירופה בקיאק זוגי עם מיכאל קולגנוב, וכמאמן אימן את הקיאקיסטית הפראלימפית פסקל. משפחתו מסרה: "ברק אהובינו, בעל ואב למופת, ספורטאי בכל רמח איבריו. המומים, כואבים ואוהבים מאוד". 

הנשיא יצחק הרצוג מסר: "שני צעירים ישראליים, שני פרחים, קיפחו את חייהם בפיגוע הנורא. כל חטאם שביקשו לבלות ערב נורמלי. ליבי עם משפחותיהם וחבריהם. אני שולח את תנחומיי למשפחות האבלות ומתפלל יחד עם כל עם ישראל לרפואת הפצועים".

איך בולמים גל טרור? | עוד יום

ממכון וינגייט נמסר: "המכון הלאומי למצויינות בספורט, מרכין את ראשו עם ההודעה על זהותו של הנרצח השלישי בפיגוע המחריד אתמול בתלאביב, ברק לופן. ברק, ספורטאי ומאמן מהטובים בישראל, קיבלת לפני יומיים בבית הספר למאמנים את תעודת הסיום של תכנית המאמנים הבכירים - 'פודיום'. מדריכיו וצוות הקורס לצד סגל המכון עומדים הערב בתדהמה ובכאב לזכרו. אנו מעבירים את תנחומינו למשפחתם ולאוהביהם של ברק, איתם מגיני ותומר מורד".

שר התרבות והספורט חילי טרופר מסר: "עצב רב עם היוודע מותו של ברק לופן אשר נרצח בפיגוע אמש. ברק, היה ספורטאי הסגל האולימפי בעבר ומאמן פראלימפי מצטיין כיום. ברק היה מוכר כאיש ספורט מקצועי ומסור. תנחומים מעומק הלב למשפחתו. יהי זכרו ברוך".

בהכנת הידיעה השתתפו עופר חלפון, סיון סיסאי, יואב בורוביץ' ונטלי מתוקו

הפופולריים