ההרוג מירי שוטרים ברהט - נורה בגבו ובעכוזו

ההרוג מירי שוטרים ברהט - נורה בגבו ובעכוזו
אתמול טען השוטר היורה בחקירה במח"ש שההרוג פתח באש לעברו וסיכן את חייו. מממצאי הנתיחה שלאחר המוות, לא ניתן לקבוע מה היה המרחק שממנו בוצע הירי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מח"ש מסתערב
צילום: צילום: פלאש90

הירי במבצע המסתערבים ברהט: ממצאים פתולוגיים ראשוניים שמתקבלים מנתיחת גופתו של סנד אל הרבד, ההרוג מרהט, מצביעים על כך שנורו לעברו שני כדורים, כדור אחד פגע בגבו וקליע נוסף בעכוזו. לפי הממצאים נכון לרגע זה לא ניתן לקבוע מה המרחק שממנו בוצע הירי.

לממצאים האלה יש משמעות קריטית על חקירתו של השוטר, שנחקר אתמול בעניין הירי. במחלקה לחקירות שוטרים, המנהלת את החקירה בעניין היורה, צפויים לקבל את הממצאים בימים הקרובים. אתמול טען השוטר בחקירתו שההרוג פתח באש לעברם. 

"חשתי בסכנת חיים מיידית. אם לא הייתי פועל כפי שפעלתי, לא הייתי כאן היום. פעלתי במידתיות", אמר השוטר לחוקריו. לדבריו, "צרב לי בלב שאני צריך להיחקר כחשוד אחרי לילה שלם של פעילות מבצעית, ללא שינה, כשראיתי את המוות מול העיניים. לא משנה כמה מח"ש נהגו בהגינות, והם נהגו בהגינות– זאת טראומה".

בהלווייו של של אל-הרבד היום ברהט, נשמעו קריאות נגד המשטרה. בין היתר קראו האבלים: "ישראל אם הטרור", "המשטרה אם הטרור", "נמשיך להילחם", "בר לב חזיר, דם ערבי אינו הפקר". 

הפופולריים