השוטר היורה מרהט: "צרב לי בלב שאני נחקר כחשוד במח"ש, זאת טראומה"

השוטר היורה: "צרב לי בלב שאני נחקר כחשוד"
אחרי מבצע המסתערבים הלילה ברהט בו נורה למוות תושב, השוטר סיפר בחקירתו כי הוא פעל מתוך סכנה ממשית לחייו: "אם לא הייתי פועל כפי שפעלתי לא הייתי כאן היום". השב"כ מעורב במצוד אחר המבוקשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מסתערבים מח"ש
צילום: צילום: פלאש90

הירי בתושב רהט במבצע מסתערבים: השוטר שביצע את הירי נחקר היום (שלישי) במחלקה לחקירות שוטרים. בחדשות הערב בכאן 11 הובאה גרסתו לאירועים, לפיה פעולותיו נגזרו והתחייבו מתוך סכנה ממשית שחש לחייו.

"חשתי בסכנת חיים מיידית. אם לא הייתי פועל כפי שפעלתי, לא הייתי כאן היום. פעלתי במידתיות", אמר השוטר לחוקריו. לדבריו, "צרב לי בלב שאני צריך להיחקר כחשוד אחרי לילה שלם של פעילות מבצעית, ללא שינה, כשראיתי את המוות מול העיניים. לא משנה כמה מח"ש נהגו בהגינות, והם נהגו בהגינות– זאת טראומה".

השב"כ, שפעל הלילה בשיתוף פעולה עם המשטרה במבצע המעצר ברהט, מעורב עדיין במצוד אחר החשודים הנוספים שפתחו באש לעבר השוטרים. בעקבות האירוע המשטרה תגברה את רהט בעשרות שוטרים. ראש עיריית רהט פאיז אבו סהיבאן, אמר הבוקר לכאן רשת ב: "ברהט לא היו כוחות של מסתערבים אף פעם. המשטרה צריכה להבין שזה לא תל אביב או רעננה". 

אבו סהיבאן אמר כי החיסול, כלשונו, מגונה, וכי תושבים סיפרו שהצעיר שנהרג נקלע לזירה ולא היה קשור לאירועים. עם זה, הדגיש כי בעיר מאוד רוצים שהמשטרה תתפוס אנשים שמחזיקים בנשק בלתי חוקי. אבו סהיבן הביע תקווה כי בעקבות האירועים לא יהיו הפרות סדר והשבתות.

מפכ"ל המשטרה, יעקב שבתאי, העניק גיבוי מלא לשוטרים ולמסתערבים שהיו מעורבים באירוע ואמר כי הם פעלו באומץ רב ובנחישות וחתרו למגע מול מפגעים שסיכנו את חייהם. שבתאי כרך את התקרית ברהט, בה נהרג אזרח ישראלי, עם תקריות בקלנדיה ובשכם שבשטחי הרשות הפלסטינית. 

הפופולריים