"הזנחה לאורך שנים": הוארך מעצר הגננות מפ"ת שחשודות בהתעללות

הוארך מעצר הגננות מפ"ת שחשודות בהתעללות

ענת, אם לילד בגן, בתום הדיון: "הבן שלי היה חוזר מורעב מהגן. הוא היה מתעורר באמצע הלילה בצרחות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90
צילום: צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

פרשת ההתעללות בפעוטות בגן "לולי של אורלי" בפתח תקווה | בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (חמישי) בחמישה ימים את מעצר הגננת אורלי דוידוביץ' ובתה דניאל ליבוביץ'. אל הדיון הגיעו עשרות מהורי הגן. "צפיתי בסרטונים ואני סבורה שהתשתית הראייתית התחזקה באשר לשתי החשודות", אמרה השופטת.

עד כה נמצא כי 15 ילדים, מהעבר ומהיום, היו קורבנות למעשים. לדברי המשטרה, שהציגה תיעוד מהגן בדיון, מתוך 70 המקרים שנרשמו עד כה, דוידוביץ' מעורבת באופן עקיף ביותר מ-20 מקרים ובאופן פעיל ביותר מעשרה. היא טענה בחקירתה שפגעה בילדים בגלל מגבלות גופניות שיש לה ולא בכוונה. הורים פרצו בבכי בזמן שהחוקר המשטרתי תיאר את המראות. במשטרה אמרו כי מעדויות חדשות שהגיעו עולה כי במקום הייתה הזנחה לאורך שנים.

ליבוביץ' נצפתה מושכת בשיער הילדים ומטלטלת אותם. היא הודתה בחלק מהאירועים. אימה נצפתה גם כעדה למקרים של אלימות מצד בתה ולא עושה דבר כדי למנוע זאת. מלבד זאת, היא נראתה בין היתר בועטת בטרמפולינה כשתינוק נמצא עליה. לחוקרים נותרו כעשרה ימי צפייה נוספים מארבע מצלמות שונות.

הורי הילדים דיווחו על שינוי התנהגותי בילדים, שמצריך טיפול נפשי. ענת, אמא לילד בגן, אמרה לאחר הדיון: ״אני בסערת רגשות. היה לי קשה לשמוע את החוקרים והדברים שתיארו. הבן שלי היה חוזר מורעב מהגן. לא הייתי מבינה למה עד 20:00 בערב הוא לא היה מפסיק לאכול. הוא היה מתעורר באמצע הלילה בצרחות. לאחרונה הוא שם ידיים על האוזניים ומשך בשיער. הייתי מקבלת מהגננות חיזוקים חיוביים. חשבתי ששלחתי אותו למקום הכי אוהב שקיים".

עורכי הדין שאדי סרוג׳י ושחף אולמן, שמייצגים את ליבוביץ', מסרו: "היא שיתפה פעולה בחקירה. הן בתחושות מאוד קשות". עו"ד קובי סודרי, סנגורה של דוידוביץ', ביקש מבית המשפט שלא תהיה נוכחות של הורים בדיון. הבוקר הוא הותקף מילולית על ידי חלק מהם בכניסתו לבית המשפט, ואף נזרקו עליו שלטים. השופטת איפשרה כניסה של מספר נציגים מטעם ההורים.

הפופולריים