יעקב ברדוגו על הדחתו מתוכניתו בגל"צ: "החלטה פוליטית ופחדנית"

ברדוגו על הדחתו: "החלטה פוליטית ופחדנית"

השדרן נטש את השידור במפתיע ותקף: "לא רק את הפה שלי הם סותמים, הם רוצים להשתיק מיליוני אזרחים" • חברי בלוק הימין הודיעו כי לא יתראיינו בתחנה עד להחזרת המגיש • גל"צ: השינוי נעשה "כדי לייצר הפרדה בין חדשות לפובליציסטיקה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ברדוגו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יעקב ברדוגו נטש הבוקר (שישי) את השידור בגלי צהל (גל"צ) - לאחר הטחת ביקורת קשה על הדחתו משידור תוכניתו בתחנה. בשידור אמר ברדוגו כי מדובר ב"הדחה פוליטית ופחדנית שנועדה להשתיק קול ביקורתי". בנוסף, השדרן ייחס בדבריו את ההדחה גם לראש הממשלה נפתלי בנט, שרת הפנים איילת שקד, ראש הממשלה החליפי ושר החוץ יאיר לפיד ושר הביטחון בני גנץ. לטענתו, הם לא מנסים להשתיק רק את קולו שלו, אלא גם של מיליוני אזרחים ישראלים.

עוד אמר ברדוגו כי הדבר נעשה כי דעותיו הפריעו ל"שומרי הסף של התקשורת הישראלית", ושמתברר שיש "התערבות פוליטית פסולה, ויש כזו מבורכת. כשעורכת ראשית שמונתה במינוי פוליטי על ידי שר הביטחון מבצעת את מה שבשבילו מינו אותה, טיהור פוליטי של התחנה - זה מבורך"

לאחר הדחתו של העיתונאי, ראשי מפלגות הימין החליטו שלא להתראיין בתחנה עד להודעה חדשה. "אנו קוראים לסגירת גלי צה״ל לאלתר", נכתב בהודעה. מי שיזמה את שיחת מפלגות הימין בעקבות ההדחה היא לשכתו של יו"ר האופוזציה בנימין נתניהו, שם מבהירים - נחרים את גל"צ עד להחזרתו של המגיש.

בהודעה שפרסמה אתמול תחנת גל"צ נכתב כי התוכנית "חמש בערב", אותה הגיש ברדוגו, תעבור לפורמט של יומן חדשות לסיכום אירועי היום בהגשת העיתונאי ירון וילנסקי. עוד נכתב כי השינוי נעשה "בהתאם לקו העריכתי של מ"מ מפקדת גלי צה"ל והעורכת הראשית, גלית אלטשטיין, לייצר הפרדה ברורה בין חדשות לפובליציסטיקה, ובהתאם למדיניותה להרחיב משמעותית את הסיקור של כתבי מערכת החדשות של גלי צה"ל בנושאים אזרחיים, כלכליים, חברתיים, צבאיים וביטחוניים, התוכנית וילנסקי את ברדוגו תבוטל".

בגל"צ הודיעו כי השדרן והפובליציסט יעקב ברדוגו ימשיך להגיש את התוכנית "מחשבות בע"מ", וכמו כן הוצעה לו האפשרות להשתלב ברצועה פובליציסטית נוספת בתחנה. אלטשטיין אמרה: "בחודשים האחרונים עברה גלי צה"ל תחת פיקודי שינויים משמעותיים במטרה לאפשר למחלקת החדשות כר פעולה עיתונאי מקצועי וממלכתי, כיאה למערכת חדשות מובילה בשידור ציבורי. הפורמט של יומן חדשות הערב בהגשתו של ירון וילנסקי יעמיד במרכז את התוצר העיתונאי של כתבי מחלקת החדשות של גלי צה"ל, תוך מתן בולטות לסיקור חדשותי של נושאים חברתיים, אזרחיים, כלכליים, צבאיים ובטחוניים, והתפר שבינם לבין כלל החברה בישראל".

הפופולריים